Afbeelding

Stichting ALS Nederland organiseert tweede ALS Sunrise Walk en acteur Loek Peters loopt mee

Lezersnieuws

LEIDSCHE RIJN > Stichting ALS Nederland organiseert in de nacht van vrijdag 10 op zaterdag 11 februari voor de tweede keer de ALS Sunrise Walk in Utrecht.

 Duizenden wandelaars lopen de zonsopkomst tegemoet en zamelen geld in voor onderzoek naar ALS. Acteur en ALSambassadeur Loek Peters loopt ook mee. Hij vertelt meer over het doel van de actie en zijn voorbereiding. Acteur Loek Petersuit Leidsche Rijn  is sinds 2017 ambassadeur van Stichting ALS Nederland. Loek is onder meer bekend van de serie Penoza. Via een kennis werd hij geconfronteerd met de dodelijke zenuw-spierziekte ALS en werd hij gevraagd voor verschillende events. Zo kwam hij in aanraking met Stichting ALS Nederland en werd hij ambassadeur. “ALS is zo’n verschrikkelijke rotziekte. Iemand die ALS heeft, gaat elke dag een stukje achteruit. Toch voel ik tijdens bijeenkomsten en evenementen ook veel positiviteit. Mensen met ALS weten dat ze niet meer beter worden, dus het gaat om het nu. Het gevoel van ‘vier het leven’. Dat geeft veel energie en dat voel je. Dat klinkt misschien tegenstrijdig, maar zo is het wel.” Sunrise Walk Voor het onderzoek naar ALS is veel geld nodig en Stichting ALS Nederland organiseert allerlei evenementen om geld op te halen. Loek: “De stichting moet het van giften hebben en een event als de ALS Sunrise Walk helpt dan mee. De ALS Sunrise Walk is een wandeling van 25, 15 of 5 kilometer in de nacht van vrijdag 10 op zaterdag 11 februari aanstaande door Utrecht. Ik woon daar, dus uiteraard doe ik mee. Ik ga 25 kilometer lopen en dat is toch zes uur flink doorstappen. Maar dat is ook het mooie aan de Sunrise Walk: je moet er moeite voor doen, het is doorbijten. Voor 25 kilometer moet je echt trainen, dat doe je niet zomaar even. Dus voor mij is het ook nog eens goed om op deze manier wat conditie op te doen. Maar het is prachtig om door Utrecht te wandelen in de nacht en het langzaam licht te zien worden. En het is voor een goed doel.” 

Ook andere afstanden Naast 25 kilometer kunnen deelnemers ook 15 of 5 kilometer lopen. “De 25 kilometer start om 2.00 uur ’s nachts, de 15 om 5.00 uur en de 5 kilometer is voor het laatste uur, vanaf 7.00 uur. De 15 kilometer is ook een pittige afstand, maar voor mensen die weinig tijd hebben om te trainen is dat nog wel goed te doen. Het is de bedoeling dat we allemaal samen finishen bij de Jaarbeurs. Daar is dan ook de afsluiting met bekendmaking van het eindresultaat. We hopen op droog weer en een grote opkomst!” Januari 2023 www.alssunrisewalk.nl  

Afbeelding
Utrechters met schulden veel sneller geholpen door schuldenaanpak Nieuws
Afbeelding
De Heeren van Maarssen is opnieuw in goede handen Ondernemend
Afbeelding
Cees van den Oosten erelid van ondernemingsvereniging OVSV Ondernemend
Afbeelding
Kunstwerk Intellectual Heritage van Maarten Baas op gevel Bibliotheek Neude Utrecht Nieuws
Afbeelding
Wisseling van de wacht bij de Participatieraad Woerden Nieuws
Afbeelding
Stichting Present Woerden bestaat 15 jaar Lezersnieuws
Afbeelding
Nieuwe cijfers Utrechtse woningmarkt onderstrepen noodzaak betaalbare woningen Nieuws
Afbeelding
Gemeente wil dat Demmerikse brug een beweegbare brug blijft Nieuws
Afbeelding
Vleuten en De Meern helemaal opgeschoond! Nieuws
Afbeelding
Vechtstreek-in-Beweging Loop rond de Maarsseveense Plassen Sport
Afbeelding
Sponsordag voor Het Longfonds bij Anytime Fitness Maarssen Ondernemend
Afbeelding
Prachtige blauwborst is weer terug in de Groene Jonker, reis van 3000 kilometer Lezersnieuws
Afbeelding
Fletiomare D30-1 zoekt nieuwe speelsters voor hockeyteam Sport
Afbeelding
Denk mee over het ontwerp Berlijnplein Nieuws