
Leerlingen Broklede zien dat vrijheid niet vanzelfsprekend is
NieuwsBREUKELEN > Op maandag 23 februari jl zijn 160 3HAVO en 3VWO leerlingen van RSG Broklede afgereisd naar het vrijheidsmuseum in Groesbeek en Kamp Amersfoort. Dit bezoek werd mogelijk gemaakt door de Oranjevereniging Breukelen.
Met een tweetal bussen hebben de leerlingen een tour gemaakt door Nederland om te ervaren dat vrijheid niet vanzelfsprekend is. De eerste groep startte in het vrijheidsmuseum in Groesbeek, de tweede groep in Kamp Amersfoort. ’s Middags reden beide groepen door naar de andere locatie.
Op beide locaties hebben leerlingen een rondleiding gehad waarbij de geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog in Nederland werd gekoppeld aan onze huidige vrijheid. Op beide plekken werd duidelijk dat onze vrijheden in 2026 onder druk staan. Aansluitend op het Vrijheidsmuseum werd eveneens een bezoek gebracht aan de Canadese oorlogsbegraafplaats.
Het was zowel voor leerlingen als voor de begeleiders een bijzonder indrukwekkende dag. Het was een goede afsluiting van een lessenreeks over de Tweede Wereldoorlog in Nederland en de relevantie van geschiedenis in het heden. Om 17:00 stonden we weer in Breukelen.

