Afbeelding

Heel Nigtevecht bijvriendelijk

Nieuws

NIGTEVECHT > Enkele jaren geleden werd er een project uitgevoerd , waarbij in de school aan de leerlingen werd uitgelegd wat het belang is van (wilde) bijen voor de natuur, waarna zij hun eigen bijenhotel (broedkast voor bijenlarven) konden maken in de Dorpskamer.


Inmiddels zijn er 3 vervolg projecten uitgevoerd. We zijn begonnen met het aanleggen van een voorbeeldtuintje bij de Dorpskamer, met behulp van enkele dorpsgenoten.De Dorpskamer heeft, voor hen die een perkje heeft geadopteerd, beplant met biologische planten. Nu is het aan de bewoners om het bij te houden. Hiermee is een heus bijenlint ontstaan in de Oostzijdsestraat.En als klap op de vuurpijl heeft een team van zo’n 15 mannen en vrouwen , 18 zeer degelijke bijenhotels gebouwd die jaren meekunnen. Wat eerst eenvoudig leek, bleek een zeer arbeidsintensieve klus. De bijen zijn namelijk erg kritisch in hun keuze voor het ideale nest.

Daarvoor moet de ingang niet te groot of te klein zijn en de nestbuisjes geen splinters bevatten , anders beschadigen ze de vleugels. Ook moet het hotel pal op het zuiden staan.Dus de makers hebben weken nodig gehad voor het boren van gaten, vijlen van de bamboebuisjes het vullen met biologische watten en het plaatsen.Hulde aan deze noeste werkers en de sponsoren van het materiaal en gereedschap : Pluk me !, de biologische pluktuin aan het Nigtevechtsepad , de Dorpskamer, NT Hoveniers, het Repair Café, allen te Nigtevecht en de gemeente.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Jongens O12-1 LMHC hebben de titel al binnen Sport
Afbeelding
OSM Walking Football bij FC Utrecht Sport
Afbeelding
Bezoek aan Kalsbeek College Inspectie ziet rust, veiligheid en structuur Ondernemend
Afbeelding
Vocaal Mannen Ensemble QuARTz Vrije tijd
Afbeelding
Petitie voor buslijn Vleuten-Haarzuilens Nieuws
Afbeelding
Kerkdiensten Breukelen Zondag 7 juni Lezersnieuws
Afbeelding
Zondag 14 juni Vechtparade Vrolijke protestactie tegen windturbines Nieuws
Afbeelding
Marcel de Vries 50 jaar brandweer: een leven in dienst van anderen Lezersnieuws
Afbeelding
Maarssen pakt uit met de jaarmarkt Ondernemend
Afbeelding
Hoge Brug Maarssen dicht voor nieuw asfalt Nieuws
Handdruk bij de overname in 2001.
Vink Witgoed viert zaterdag het 55-jarig bestaan met de klanten met een feestelijke Belevingsdag Ondernemend
Abel Forger in actie
Toptennisser Abel Forger naar LTCM voor demonstratietennis tijdens lustrumfeest Sport
Foto: Irma Gondrie wijkcommissie Breukelen Noord
Gemeente Stichtse Vecht start met verwijderen staalslakken in Henk van der Griftpark in Breukelen Nieuws
Afbeelding
Sluiting en werkzaamheden Straatweg dikke strop voor ondernemers, vragen Lokaal Liberaal over compensatie provincie Nieuws