Afbeelding

Claudia Broeke uit Maarssen gaat Kanaal overzwemmen, heen en terug

Sport Ingezonden

MAARSSEN > Een groep zwemmers, waaronder Claudia Broeke uit Maarssen, gaat volgende week het Kanaal tussen Engeland en Frankrijk overzwemmen.

En ook weer terug. De groep zwemt in estafettevorm, iedere zwemmer gaat een uur in het water en wordt dan afgelost. ‘We worden begeleid door een ervaren loods met crew op een boot. Verder hebben we zelf twee coaches mee en er varen twee waarnemers mee die observeren of alles wel volgens de kanaal-zwem-bond verloopt’, aldus Claudia Broeke, die de toch samen met  Heleen Tollenaar (Odijk, Claudia Emck (Utrecht), Marit Boots (Amsterdam) en Astrid Smits (Oosterhout) gat volbrengen.

De groep zit vanaf 10 augustus in Engeland en dan is het wachten op de juiste omstandigheden. Het mag net harder waaien dan windkracht 3, anders worden de golven te hoog. In totaal zal de dubbele overtocht zo’n 30 uur in beslag nemen, zo is de verwachting. ‘Het is een echte uitdaging, weinig slaap, de weersomstandigheden, de stroming, zwemmen in het donker en ook de kwallen in het water’, aldus de Maarssense duursporter

Afbeelding
geslaagde fotosafari bij streekmuseum Vredegoed Lezersnieuws
Afbeelding
Optreden Capella Culemborg in Vleuten: What's in a Name Vrije tijd
Afbeelding
Opschoonactie Bloemstede Lezersnieuws
Afbeelding
Autobedrijven Van Oord en Vleming samen 85 jaar ervaring en kwaliteit Ondernemend
Afbeelding
Gemeente Utrecht komt met eigen geluidsnormen voor windmolens in Rijnenburg Nieuws
Afbeelding
Uitverkoop bij de kledingbank Stichtse Vecht Lezersnieuws
Afbeelding
De Digitale Canon van Maarssen is online! Nieuws
Afbeelding
VIOD Veteranen kampioen Sport
Afbeelding
Foto- en Videoclub Loenen wordt Stichtse Vecht Nieuws
Afbeelding
IVN-lezing Waterkwaliteit op 6 juni 2023 Vrije tijd
Afbeelding
Feestmarkt Emmaus Haarzuilens druk bezocht en mooie opbrengst voor het solidariteitsfonds Nieuws
Afbeelding
Hockeyjongens MHV JO 14-3 kampioen na overtuigende kampioenswedstrijd Sport
Afbeelding
Fietstocht, gemeentedag en ontmoetingsdag Hersteld Hervormde Gemeente Breukelen Lezersnieuws
Afbeelding
Opbrengst van de Lions Over Holland Erwtensoepverkoop ondersteunt drie lokale goede doelen Nieuws