Afbeelding

SBB en Coltavast winnen selectie in Leidsche Rijn Centrum met 122 appartementen

Nieuws

LEIDSCHE RIJN > De gemeente Utrecht heeft SBB Ontwikkelen en Bouwen (Smit’s Bouwbedrijf) en Coltavast geselecteerd voor de ontwikkeling van kavel I5 in Leidsche Rijn Centrum.

Het winnende plan ‘FAMILISTE`RE’ omvat 122 appartementen in het middeldure huursegment, 60 ondergrondse parkeerplaatsen en 300 m2 commerciële ruimten. Coltavast B.V. zal het gehele complex opnemen in haar portefeuille. De inspiratiebron voor dit project is de Familiste`re in Guise: een voorbeeld voor collectief wonen uit de 19e eeuw, gebouwd door Jean-Baptiste Andre Godin. FAMILISTE`RE is een plek waar bewoners comfortabel kunnen leven, werken en recreëren. Centraal in het plan staat het gemeenschappelijke, overdekte atrium, dat bewoners stimuleert tot ontmoeting, community, tuinieren en beweging.

Wethouder Klaas Verschuure (Ruimtelijke Ontwikkeling en Leidsche Rijn) is zeer te spreken over het project: “Wat ik heel erg geslaagd vind, is dat de combinatie van leven, werken en recreëren de basis vormden voor de plannen. Door deze corona-periode zijn mensen in gaan zien dat we dit alles dichtbij willen hebben. Ik heb er alle vertrouwen in, dat we met deze plannen een toekomstbestendige en duurzame buurt toevoegen aan Leidsche Rijn.”

Gezond stedelijk leven is het uitgangspunt geweest bij het ontwerp van FAMILISTE`RE. Met behulp van Hiensch is een energieconcept ontwikkeld, een combinatie van PV-panelen en een WKO installatie met luchtwarmtepompen. Nibe (Nederlands Instituut voor Bouwbiologie en Ecologie) werkte mee aan een selectie van circulaire materialen en Urban Sync (adviseurs voor gezonde gebiedsontwikkeling) creëerde de juiste prikkels om gemeenschappen, beweging, ontspanning en gezonde voeding te stimuleren.

Gezonde en gelukkig bewoners Naast energiezuinig moest FAMILISTE`RE comfortabel zijn, de gezondheid bevorderen en mee kunnen groeien met behoeftes van de bewoners. Het atrium heeft hier een centrale rol in. Het atrium is een prettige verblijfsplek in alle jaargetijden en heeft door het gebruik van veel hout een warme uitstraling. Er is geautomatiseerde ventilatie, gedeeld groen, moestuintjes langs de balustrades en een prachtige centrale trap waar bewoners elkaar tegenkomen.

Het dak: een plek voor de natuur

Okra landschapsarchitecten ontwierp een plan om, naast het gedeelde groen in het atrium, een natuurdak aan te leggen: een plek voor de natuur en biodiversiteit. Het gehele dak is groen, met 100% inheemse plantensoorten, een insectenhotel en nestlocaties. Regenwater wordt opgevangen door het groene dak en retentiekratten. Een deel van dit water wordt gebruikt om de planten in het atrium water te geven, om het regenwater zo efficiënt mogelijk in te zetten.

Architectuur Leidsche Rijn Centrum wordt een stevig bebouwd stedelijk gebied met de daarbij horende, ruim aanwezige, kwaliteiten zoals parken, scholen, winkels, cultuur en veel ruimte voor voetgangers en fietsen. FAMILISTE`RE is ontworpen door architectenbureaus De Zwarte Hond en FARO. De gemeente is vol lof over het ontwerp. Het plan past goed in haar omgeving in architectuur en rijke detaillering: met uitzicht op Park Leeuwensteyn en het Berlijnplein en de intiemere stadsblokken aan de noord- en oostzijde. Elk bureau ontwierp twee van de vier blokken binnen FAMILISTE`RE en zo ontstond er een geheel van vier unieke blokken die een overkapt atrium delen.

Afbeelding
Burennetwerken hebben de toekomst, Buren voor Buren ook in Stichtse Vecht Nieuws
Afbeelding
Senioren Leidsche Rijn brengt de woestijn tot leven in Lezersnieuws
Kampioenploeg MO17-1 vv De Meern
VV De Meern MO17-1 kroont zich tot kampioen van de Hoofdklasse Sport
Afbeelding
Verbroederingsdag basisschoolleerlingen groep 8 uit Vleuten en Haarzuilens Nieuws
Afbeelding
PVCV O12-2 kampioen na winst op Delta Sports Sport
Afbeelding
Gulle gevers krijgen naam op de Haarrijnse Molen Nieuws
Afbeelding
Internationaal succes voor handballers HV Leidsche Rijn Sport
Afbeelding
Kasteel de Haar krijgt subsidie uit Fonds Erfgoedparels voor toekomstbestendige restauratie van de Zuylenlaan Nieuws
Afbeelding
Koninklijke Oratoriumvereniging Utrecht zingt Highlights van Händel Vrije tijd
Afbeelding
Betaalbaar OV: 70% tot 100% korting op bus en tram in alle Utrechtse gemeenten. al 10.000 aanmeldingen Nieuws
De exclusieve Flash Gordon cover
Flash Gordon-acteur Sam J. Jones naar Heroes Dutch Comic Con voor lancering van exclusief ‘Flash Gordon’ stripboek Vrije tijd
Afbeelding
Plezier als fundament: wat MHC Fletiomare Leidsche Rijn brengt Sport
Afbeelding
Circus Snor pakt uit met nieuwe familievoorstelling Unboxed bij Geertjes Hoeve Ondernemend
Afbeelding
Ook het Zandpad tussen Maarssen en Breukelen volgende week dicht. waarschuwing overlast sluipverkeer Nieuws

Vrije tijd

Sport

Ondernemend

Lezersnieuws