Afbeelding

Oud ROC-docenten starten tussenjaar project in Valencia

Nieuws

LEIDSCHE RIJN > Op 5 september 2022 gaat het eerste traject van ‘The Palmtree Project’ van start in Valencia. Een project van Merel Lindeboom en Christa Schep, waarin Nederlandse jongeren tussen de 18 en 25 jaar acht weken in Valencia verblijven en Spaanse taalles krijgen en diverse coaching workshops volgen. 

‘Een Spaans tussenjaar project waarin we jongeren helpen te leren wie ze zijn, wat ze willen en hoe ze dat kunnen bereiken op een speelse en vrije manier’, geeft Merel aan. Bij toeval ontmoette ze de 34-jarige Christa in Valencia. Beide dames waren werkzaam in het onderwijs en op zoek naar een manier om jongeren te coachen. ‘Leren over jezelf en lekker in je vel zitten is zo belangrijk’, geeft Christa aan. 

Zij vertrok twee jaar terug naar Valencia. ‘Dat is nu echt mijn thuis. Het is er kleurrijk en kleur doet veel met je mentale toestand.’ De druk die beiden ervaarden in Nederland, voelen ze niet in Spanje. ‘Daar gaat het om wie je bent en wat je doet’, zegt Christa. ‘Bovendien is Valencia een prachtige stad met veel cultuur, activiteiten en strand’, voegt Merel toe. Het tweetal wil jongeren helpen ontdekken wat bij hen past. ‘Als studentcoach op het ROC zag ik hoeveel studenten er zijn die niet weten wat ze willen of iets doen omdat een vriend(in) dat ook doet. Dat herken ik heel goed. Ik had vroeger een plaatje in mijn hoofd van hoe mijn leven eruit moest komen te zien. Toen ik dat leven eenmaal had, merkte ik dat ik helemaal niet gelukkig was. Ik weet nu beter wie ik ben, wat me gelukkig maakt en hoe ik voor mezelf kan kiezen. Ik heb er zelf lang over gedaan om op dit punt te komen en heb de weg ernaar toe zelf bewandeld. Ik ben ervan overtuigd dat het met begeleiding sneller kan. Dat is precies waar dit project voor bedoeld is’, geeft Merel aan. 

Ook Christa had voorheen moeite om keuzes te maken. ‘Ik heb veel verschillende dingen gedaan en ook een tijdje in een lastige periode gezeten. Als docent op het ROC kreeg ik de mogelijkheid om anderen te helpen en iets voor hen te kunnen betekenen. Dat gaf mij enorm veel kracht, doorzettingsvermogen en levenslust.’ Naast coaching krijgen jongeren ook Spaanse taalles tijdens het project. ‘Het leren van een nieuwe taal en het zelfstandig verblijven in het buitenland is een enorme boost voor je zelfvertrouwen, doordat het je leert dingen buiten je comfortzone te doen’, legt Merel uit. Tijdens het project vindt alles buiten plaats. ‘Deze manier van leren sluit goed aan bij jongeren en stimuleert hun creativiteit’, zegt Christa die ook yogadocente is. De dames willen met het project bereiken dat jongeren sterker in hun schoenen staan in de huidige prestatiegerichte maatschappij, doordat ze keuzes maken die hen gelukkig maken. Voor meer informatie: hola@thepalmtreeprojects.com

Afbeelding
Expositie schilderijen “Picasso” in de Buurtcentrum de Schakel Vrije tijd
Afbeelding
20 jaar Museumwerf Vreeswijk Lezersnieuws
Afbeelding
Wat draag jij met je mee?Keti Koti Utrecht trapt herdenkingsmaand af in de Bibliotheek Neude Nieuws
Afbeelding
De Schalm gaat verbouwen en actie voeren voor nieuwe tafels en stoelen Nieuws
Afbeelding
Meertalige voorleesfeestjes bij de Bibliotheek Utrechtse Venen Lezersnieuws
Afbeelding
Uitslag Kinderstembus: ‘Natuur & Klimaat’ op 1 Nieuws
Winnaar van de VriendenLoterij Kasteelprijs 2026 Slot Zuylen. V.l.n.r. Willem te Slaa, Bjorn Storm en Simon van Soolingen. @iSifotografie
Slot Zuylen grote winnaar VriendenLoterij Kasteelprijs 2026, Verhaal over geheime liefde tussen bedienden downstairs Nieuws
Desty is er klaar voor!
11de editie DESTO DIVA’S CUP: hét spectaculaire meiden- en damesvoetbalfeest van Midden-Nederland! Sport
Kom inspiratie opdoen voor een nieuwe badkamer, badkamermeubel of toiletruimte.
Exclusieve acties bij Plieger op Tweede Pinksterdag Ondernemend
De ondertekenaars voor de oude zuivelfabriek v.l.n.r.: Hein Trebbe (Trebbe Groep), Ingeborg de Jong (Timpaan), Anja Vijselaar (gemeente De Ronde Venen) en Marleen Kappert (Solid Participaties).
Nieuw artikelBouw 120 woningen De Engel in Amstelhoek dichterbij Ondernemend
Afbeelding
Eerste namen bekend voor Queen & King of the Court Utrecht met The Ultimate Mashup Sport
SLOOT © Waterschap Amstel, Gooi en Vecht
Bekroonde natuurfilm SLOOT toont verborgen leven in Nederlandse sloot Nieuws
Afbeelding
30 Mei : Feestmarkt bij Emmaus Haarzuilens Vrije tijd
Paushuize in Utrecht
Open Monumentendag Utrecht met het thema Weerbaar Erfgoed: Utrecht beschermt! Nieuws

Vrije tijd

Sport

Ondernemend

Lezersnieuws