Afbeelding
Gemeente Utrecht

Woontorens met 1000 woningen in Leidsche Rijn, wonen op 140 meter hoogte

Nieuws

LEIDSCHE RIJN > De bouw van ruim 1000 woningen in drie woontorens in Leidsche Rijn komt steeds dichterbij. De gemeente en Ontwikkelcombinatie KEES B.V. hebben een overeenkomst gesloten over de nieuwe aandeelhouder BPD Ontwikkeling. BPD neemt ook het Woningfonds mee voor de afname van de middenhuur- en vrije sector huurwoningen. Het plan met meer dan 1.000 woningen bestaat voor 25% uit sociale huurwoningen, 25% uit middenhuurwoningen en voor de rest uit vrije sector huur en koop.

Wethouder Eelco Eerenberg (Ruimtelijke Ordening): “Ik ben verheugd dat we met BPD een goede partij hebben gevonden voor de realisatie van MARK. We hebben een groot woningtekort en doordat we nu afnemers hebben voor de middenhuur en vrije sector huur komen er weer enorm veel woningen bij voor Utrecht. Ik heb er vertrouwen in dat we nu snel een datum hebben voor de start van de bouw van dit bijzondere plan en smaakmaker van Leidsche Rijn Centrum.”

MARK bestaat uit 3 hoge torens van 60, 80 en 140 meter hoog en 3 laagbouwblokken. Er komt een groen plein, horeca, werkplekken en een kleine winkel. MARK wordt het eerste gebouw in Utrecht dat hoger is dan de Domtoren.

MARK krijgt duurzame en energiezuinige gebouwen die straks gebruik maken van stadswarmte en warmte en koude die is opgeslagen in de grond. Bewoners van MARK kunnen parkeren in de parkeergarage en kunnen deelauto’s gebruiken. Bezoekers mogen parkeren in de parkeergarage aan de Oslostraat. Ook komt er voor de bewoners een ruime fietsenstalling met ongeveer 3.500 parkeerplekken en deelfietsen en e-bikes.

De bouw van de eerste fase is gepland voor eind 2025. De eerste bewoners zullen naar verwachting in 2028 in MARK wonen.

Eerder zijn er al optimalisaties doorgevoerd in het plan zoals de bouwhoogte van twee van de lagere torens om het plan financieel haalbaar te maken. Nu is er ook een afnemer gevonden voor een substantieel deel van de woningen zodat de start van het project nog dichterbij komt. BPD Ontwikkeling neemt daarmee de positie van Stadwaarde over binnen het project. Voor de sociale huurwoningen zijn er daarnaast gesprekken met een Utrechtse woningcorporatie en ook voor de zorgwoningen zijn er lopende gesprekken.

Afbeelding
Burennetwerken hebben de toekomst, Buren voor Buren ook in Stichtse Vecht Nieuws
Afbeelding
Buurtfeest Portengen was oergezellig met het Shantykoor de Turfschippers. Lezersnieuws
Afbeelding
Schrik van grote vallende tak in Goudestein Nieuws
Mia, Ezra, Viaan, Nathan, Navish en Tom
Brons voor De Zilvermaan bij NK Schoolschaken Sport
Afbeelding
Hockeysticks uit de kast: Loenense MHC Heren Veteranen 45+ zoekt versterking Sport
Afbeelding
Gulle gevers krijgen naam op de Haarrijnse Molen Nieuws
Afbeelding
Succesvolle start van de beweeggroep in Breukelen Nieuws
Afbeelding
Kerkdiensten Breukelen Zondag 31 mei 2026 Lezersnieuws
Afbeelding
Koninklijke Oratoriumvereniging Utrecht zingt Highlights van Händel Vrije tijd
Meer dan 15 sloepen zorgden voor een kleurrijke tocht over de Vecht tussen Maarssen en Breukelen
Sloepentocht over de Vecht, Lions trakteren cliënten Abrona op uitstapje Nieuws
Appartementen en woningen in en rond oude ACF
Stichtse Vecht kan volop bouwen, overal de eerste paal de grond in Nieuws
Afbeelding
Betaalbaar OV: 70% tot 100% korting op bus en tram in alle Utrechtse gemeenten. al 10.000 aanmeldingen Nieuws
Afbeelding
Circus Snor pakt uit met nieuwe familievoorstelling Unboxed bij Geertjes Hoeve Ondernemend
Afbeelding
Ook het Zandpad tussen Maarssen en Breukelen volgende week dicht. waarschuwing overlast sluipverkeer Nieuws

Vrije tijd

Sport

Ondernemend

Lezersnieuws