
Atletiekvereniging OSM in Stichtse Vecht is sterk is gegroeid.
NieuwsMAARSSENBROEK > De vereniging heeft – geheel tegen de landelijke trend in – meer leden dan vóór de coronapandemie. Wat is het geheim van OSM?
OSM Atletiek & Recreatiesport heeft op dit moment 335 leden, waarvan er in de laatste jaren 114 leden bij zijn gekomen: 64 sinds 2022 en na de opening van de nieuwe atletiekbaan dit jaar hebben zich al 50 nieuwe leden aangemeld. René Stokman, voorzitter van de vereniging: “De opening van de nieuwe atletiekbaan door topsportster Daphne Schippers trok veel aandacht en zorgde voor meer bekendheid. Daardoor maakten velen al snel kennis met de vernieuwde kunststof atletiekbaan én onze uitbreiding in het sportaanbod: we bieden nu 13 sportonderdelen voor iedereen.”
Ook na de mooie prestaties van Nederlandse atleten op de Olympische Spelen kwamen er veel aanvragen binnen, net als dat aan het begin van elk schooljaar. “Maar de groei komt ook door de goede, toegankelijke sfeer binnen de vereniging”, vervolgt René Stokman. “Iedereen is welkom en kan meedoen, ongeacht het niveau en leeftijd.
Wethouder Karin van Vliet over de uitbreiding van het aanbod én van het aantal leden: “Het is fantastisch dat OSM het aanbod heeft kunnen uitbreiden voor meerdere doelgroepen. Dat jong en oud kunnen sporten en bewegen. Zoals ik bij de opening van de nieuwe baan aangaf: sport gaat om meer dan beweging. Het is ook dat gesprek tijdens en na het sporten, een maatje vinden om samen mee hard te lopen of een andere activiteit te doen. Dat maakt sporten en bewegen nog leuker. Ik ben dan ook erg blij dat we hebben kunnen investeren in de atletiekvereniging én dat dit tot meer leden leidt dan van tevoren was gedacht. Dat is een enorme kers op de taart!”
OSM Atletiek & Recreatiesport gebruikt sociale media, zowel voor de werving als voor de leden zelf. René Stokman: “Instagram en Facebook werken ook goed voor ledenwerving, naast de traditionele communicatie zoals advertenties. Daarnaast gebruiken we twintig WhatsApp-groepen om alle leden en geïnteresseerden te informeren. Deze WhatsApp-groepen zijn informatief en werken verbindend en stimulerend: het bekende ‘stokje achter de deur’.”
Sporten bij OSM
OSM biedt alle atletiekonderdelen, zoals bv. sprinten, hordelopen, estafette en speerwerpen. Naast atletiek voor de jeugd biedt de vereniging nog andere sportactiviteiten aan, zoals hardlopen, bootcamp, spinning, zwemmen, fit-fitness, wandelen en binnenkort ook yoga en jeu de boules.
OSM beschikt over de nieuwe atletiekbaan, een multifunctioneel ‘buitengymzaal’ & sportvelden, een grote sportheuvel en een XXL oefenzandbak voor krachtige trainingen. Leden kunnen deelnemen aan alle activiteiten. OSM biedt ook sportmogelijkheden aan via de U-pas en het Jeugdfonds Sport & Cultuur.





























