Afbeelding
AvL

Het pareltje van de Vechtstreek zoekt vrijwilligers, Streekmuseum Vredegoed zoekt helpende handjes

Nieuws

TIENHOVEN > Soms is het wenselijk nog eens te benadrukken wat er voor moois, interessants, educatiefs en gezelligs in onze eigen directe omgeving is. En hoe zuinig we daar op moeten zijn.

Een goed voorbeeld hiervan is Streekmuseum Vredegoed in Tienhoven, aantrekkelijk gelegen te midden van uitnodigende natuurgebieden. Onderdeel van een in 1906 gebouwde monumentale langhuisboerderij.

Het museum is oorspronkelijk opgericht om de collectie gereedschappen en gebruiksvoorwerpen van de voormalige postbode Theo Schouten te huisvesten. Theo was een zeer bekende figuur in het toenmalige Tienhoven en omgeving en  is nog steeds een graag geziene gast in “zijn” museum.

De museumcollectie is in de loop der jaren aanzienlijk uitgebreid, de belangrijkste thema’s zijn “de geschiedenis van het landschap, de natuur, leven (wonen en werken)  in de streek tussen de Vecht en de Heuvelrug”  in het begin van de vorige eeuw”. Naast haar museale functie heeft VG ook de natuureducatie opgepakt, in samenwerking met het IVN Vecht- en Plassengebied. Waaruit vorig jaar een aantal goedbezochte Natuurcafés zijn voortgekomen. Dit jaar volgen er nog een aantal.

Voor de wandelliefhebbers; vanaf het museum starten twee Klompenpaden dwars door het Oostelijke Vechtplassengebied; het Zoddenpad  en het Vredevoetpad.  Het Jet & Jan Scholenproject: 

Vredegoed ontvangt elk jaar zo’n 400 kinderen van lagere scholen in het kader van het project Jet en Jan (i.s.m. Kunst Centraal).  Daarin maken zij kennis met het leven van hun (over)grootouders aan de hand van diverse activiteiten en opdrachten, denk hierbij aan luiers wassen, koper poetsen, sokken stoppen, werken op klompen en, altijd een succes, op het veenveldje zelf turf baggeren. Voor kinderen is dat een hele ontdekkingsreis.

Uitdaging

Het grootste bedrijfsrisico is het aantal vrijwilligers. Zoals vele vrijwilligersorganisaties heeft ook Vredegoed te maken met vergrijzing en een teruglopend aanbod van vrijwilligers. Vredegoed heeft daarom dringend behoefte aan nieuwe vrijwilligers. Er is behoefte aan gastontvangers en rondleiders. Op korte termijn zoekt Vredegoed vrijwilligers, die graag mensen helpen bij het organiseren van hun feestje, vergadering of cursus in een gastvrije omgeving. In totaal ontvangt Vredegoed zo’n 2000 bezoekers per jaar, waarvan de helft in groepsverband. We ontvangen ongeveer 40 groepen per jaar; per groep variërend van 10 tot 40 personen; incidenteel grotere gezelschappen.


Meer informatie:

J.H.W. (Jan) Maasen, voorzitter

06-22274054

A. (Anneke) van Leersum, bestuurslid

06-52296818

Afbeelding
Groen licht voor overgang van Rientjes en Broklede naar Willibrord Stichting Nieuws
Afbeelding
Verlenging tijdelijk flexibel cameratoezicht Maarssenbroek, ook bij skatebaan Fazantenkamp Nieuws
het lossen van textiel uit de ondergrondse containers vanuit Stichtse Vecht)
Erkenningscertificaat textielinzameling voor Kringkoop in Stichtse Vecht en De Ronde Venen Ondernemend
Afbeelding
Veiligheidseffectrapportage 2023-2025, overlast jongeren stijgt Nieuws
Logo SV Loenen
Uitslagen Schietvereniging SV Loenen Sport
Werk aan kruising van de Straatweg met de Vrijheidslaan
Bereikbaarheid Breukelen: Wegwerkzaamheden aan de noord- en zuidzijde vanaf 1 juni, alleen bereikbaar via de A2 Nieuws
Afbeelding
Rookvrij: het nieuwe normaal rond Utrecht Centraal Nieuws
Afbeelding
Verkoopexpositie Dick Stoffers in Dorpshuis Nigtevecht Vrije tijd
Geveltuin in rivierenbuurt Amsterdam @AGV 2026
Droog? Waterschap AGV subsidieert klimaatbestendige woonwijken en tuinen Ondernemend
Geveltuin in rivierenbuurt Amsterdam @AGV 2026
Droog? Waterschap AGV subsidieert klimaatbestendige woonwijken en tuinen Nieuws
Afbeelding
Koor Bravour: Een kwart eeuw muzikale koersvastheid en vernieuwing in Woerden Lezersnieuws
Afbeelding
Sprankelend nieuw theaterseizoen in Grote Kerk Loenen Vrije tijd
BiZ Breukelen / Atelier Buitengewoon
Expositie verbindt Atelier Buitengewoon en BuitenGewoon Breukelen tijdens Lentemarkt Ondernemend
Wethouder inclusie Karin van Vliet samen met Astrid en John van Platform Gehandicapten Stichtse Vecht
Campagne toegankelijkheid Stichtse Vecht opnieuw van start: Dankjewel dat je de stoep vrijhoudt! Nieuws

Vrije tijd

Sport

Ondernemend

Lezersnieuws