
Bruggetje Spechtenkamp nu eindelijk aangepakt.
NieuwsMAARSSENBROEK > Het bruggetje tussen de Maarssenbroekse wijken Spechtenkamp en Pauwenkamp werd na de afsluiting een flauwe mop.
Ken je die mop van het bruggetje dat werd opgeknapt? Nou dat werd het niet. De bebording met sterk achterhaalde data hielp ook niet, zo lieten diverse lezers al weten aan VARnws. De gemeente heeft nu tekst en uitleg gegeven en het werk gaat beginnen. ‘Op maandag 3 maart gaan we de werkzaamheden aan de brug tussen Spechtenkamp en Pauwenkamp hervatten. We verwachten dat we de werkzaamheden eind april afronden en de brug dan weer gebruikt kan worden’, zo hoopt de gemeente. ‘De brug was toe aan onderhoud. Tijdens de werkzaamheden liepen we helaas tegen verschillende onverwachte problemen aan. De brug bleekmeer onderhoud nodig te hebben dan gedacht. Zo bleek de staat van de stalen liggers (het deel waar het houten wegdek op ligt) ernstiger te zijn dan vooraf verwacht kon (zie foto’s) en mocht worden. ‘Het vervangen van deze onderdelen bleek ook lastiger. Van de brug waren geen archiefstukken bekend, waardoor we de liggers opnieuw moesten berekenen (om zo de veiligheid te kunnen garanderen). Pas daarna konden deze geproduceerd worden. Helaas heeft dit veel tijd gekost.’
Volgens de gemeente is het archief voor andere fiets- en voetgangersbruggen in Maarssenbroek wel op orde. ‘Hoewel we inschatten dat we van het overgrote deel de archiefstukken op orde hebben, viel deze brug daar net buiten’, zo laat de gemeente weten.































