Archief
Archief

Maarssenbroek hardleers met het omgekeerd inzamelen

Nieuws

MAARSSENBROEK > De invoering van het omgekeerd inzamelen in Maarssenbroek gaat nog met horten en stoten.

Al het plastic moet voortaan in een afvalcontainer met de oranje deksel, die ook wordt opgehaald door de gemeente. De grijze bak voor restafval is weg en je moet met een zak naar een ondergrondse containers en ondanks alle voorlichting en acties van de gemeente gaat dat nog vaak mis. ‘In Maarssenbroek is er nog steeds sprake van een gewenningsperiode. Nog niet alle bewoners zien de noodzaak van bronscheiding, waardoor er meer fijn restafval wordt aangeboden dan nodig is. Daarnaast gebruiken bewoners de containers om andere stromen dan fijn restafval kwijt te kunnen. Denkende aan grof huishoudelijk afval, tuinafval, bouw- en sloop afval etc.. Hierdoor zijn de containers eerder vol dan gewenst en veroorzaakt dit vaak verklemmingen met bijplaatsen als direct gevolg’, zo is het ambtelij antwoord op vragen van raadslid Frank Venus van Lokaal Liberaal. Bij de behandeling van de Kadernota net voor de zomer werden ook al vragen gesteld door Lokaal Liberaal aan de wethouder over de handhaving. Er waren toen al 18 boete uitgedeeld voor het  dumpen.

Er is extra capaciteit ingezet om bijplaatsingen te verwijderen. Dit gebeurt op basis van meldingen die de gemeente ontvangt en bij signalering tijdens de werkzaamheden. De containers in Maarssenbroek worden geleegd op basis van vulgraad en worden gemiddeld 1 tot 2 keer per week geleegd, zo is de uitleg van de gemeente. Lokaal Liberaal maakt zich ook zorgen over stank en ongedierte.  ’Er is op dit moment nog geen noodzaak voor extra acties t.b.v. stankoverlast of ongediertebestrijding. Een aantal containers wordt meegenomen in de jaarlijkse wasronde i.v.m. vuil wat onder in de containerput terecht is gekomen. Ook is er onderzoek gedaan naar de containers. Een van de onderdelen welke onderzocht is was om te kijken of er bijzonderheden zijn waardoor de containers voor stankoverlast zorgen. De resultaten van dit onderzoek hebben wij echter nog niet ontvangen’, aldus het ambtelijk antwoord. De containers in Maarssenbroek worden geleegd op vulgraad. De registratie van de vulgraad is aan de hand van sensoren. Er is geen sprake van frequentie voor het legen van de containers voor huishoudelijk afval. Storingen komen automatisch binnen bij de gemeente en binnen 1 werkdag is er actie op de storingen en het legen van containers. Voor de uitgevoerde werkzaamheden waar een onderhoudspartij bij betrokken is geweest ontvangt de gemeente regiestaten van de uitgevoerde werkzaamheden.

Afbeelding
Waar voelt u zich onveilig? Nieuwe monitor brengt ervaringen van voetgangers Stichtse Vecht in kaart Nieuws
Afbeelding
Vocaal Mannen Ensemble QuARTz in Oude Nicolaaskerk in IJsselstein Vrije tijd
Rietdijk/Postma versloegen in de finale Celeste Mulder/Laurence Wilmink
Geanimeerd gezelligheidstoernooi bij LTCM Sport
Afbeelding
Kasteel de Haar brengt wereld van baron Etienne tot leven met bijzondere lezingenreeks Vrije tijd
Afbeelding
Spookrijder vlucht na wilde achtervolging op A2 bij Leidsche Rijn: ravage op de weg Nieuws
Geen problemen op de kruising.
Verkeer weinig last van nieuwe woontorens Bisonspoor, Verkeersonderzoek Bisonspoor geactualiseerd Nieuws
Afbeelding
Westnijlvirus: GGD Utrecht geeft tips om muggenbeten te voorkomen Nieuws
Stationsproject van Sandra Mackus....nu ook in boekvorm
Nu ook een boek over het stationsproject van beeldend kunstenaar Sandra Mackus bij expositie in museum Vredegoed Lezersnieuws
Afbeelding
Kerkdiensten Breukelen Zondag 6 september Lezersnieuws
Popkoor Nootgeval, Doornburgh 2025
Popkoor Nootgeval zingt 12 september op voorplein kasteel Nijenrode Vrije tijd
Afbeelding
Briljanten huwelijk in Kockengen: Echtpaar Van Schaick-Soetens 65 jaar getrouwd Gemeente
Afbeelding
Sporthal Kikkerfort weer open, maar wel met waarschuwing Nieuws
Afbeelding
Politie Maarssenbroek controleert schooljeugd, 11 overtredingen Nieuws
Afbeelding
In Maarssen is altijd wat te doen, Maarssen Beleeft op zaterdag 5 september Ondernemend