Foto: Ed Kamans
Foto: Ed Kamans

Video Viering 60 jaar Molukkers Maarssen

Nieuws


MAARSSEN > Bij binnenkomst in de 4en1 zaal was het al terug in de tijd.

Bij de ingang van het gebouw aan de Schepersweg in Breukelen stonden borden met heel veel prachtige foto’s en krantenknipsels van vroeger en zo werd de geschiedenis van 60 jaar Molukkers in Maarssen perfect in beeld gebracht. Een actieve en levendige gemeenschap, die zich met veel waardigheid en traditie een vaste plaats heeft verworven in de Maarssense samenleving. Het werd een dag vol herkenning, herinneringen, ontmoetingen, feest en een blik op de toekomst met de volgende generaties.

 De start was een kerkdienst in de Dorpskerk in Maarssen, waar ook werd stilgestaan bij de eerste generatie. Vervolgens ging iedereen naar de algemene begraafplaats aan de Straatweg tussen Maarssen en Breukelen waar overleden familieleden uit de Molukse gemeenschap hun laatste rustplaats vonden. Daarna was het feest in de theaterzaal van Broklede met zang, dans en natuurlijk lekker eten. En dat alles ook met muziek, trommels en dans om ook het gevoel van de rijke Molukse cultuur weer te geven. Burgemeester Ap Reinders was ook te gast en schoof ook aan om ‘s middags mee te eten en met veel inwoners te praten aan de tafels in de zaal, waar ook grote foto’s op stonden om het verleden ook bij de viering een plek te geven. En dat allemaal dankzij de vele vrijwilligers, die al maanden bezig zijn met 60 jaar Molukkers in Maarssen. 

Burgemeester Reinders schetste nog treffend de zware begintijd en het gemis van thuis, dat ook blijvend zou zijn. ‘En toch moesten er keuzes worden gemaakt, moest er een bestaan worden opgebouwd, tussen hoop en onzekerheid in. In 1965 begon er in Maarssen een nieuw hoofdstuk. Molukse gezinnen kregen woningen, vooral aan de Europalaan en de Kuyperstraat. Een nieuw hoofdstuk dat niet eenvoudig was, want het betekende afscheid van vertrouwde werelden, én het zoeken naar een plek in een nieuwe samenleving’, aldus de burgemeester voor een volle zaal. ‘Toch lukte het. Er groeide hier in Maarssen een gemeenschap. Met kracht, met vasthoudendheid, met warmte. Stichting Kastoeri speelde daarin jarenlang een centrale rol. En vandaag zien we dat opnieuw: met de ouderenwerkgroep die zorg draagt voor de oudere generatie, en met activiteiten voor jongeren. Dat laat zien hoe de gemeenschap zich steeds opnieuw weet te vernieuwen. Daar spreekt veerkracht uit. En verbondenheid. Al zestig jaar is de Molukse gemeenschap een betrokken en herkenbaar onderdeel van Maarssen en daarmee van de geschiedenis van onze gemeente Stichtse Vecht. Uw cultuur, tradities en verhalen zijn onderdeel van onze gemeente. Dat onderstreep ik namens het gemeentebestuur nog eens graag met mijn aanwezigheid.’ 

Afbeelding
Gemeente verbetert verkeersveiligheid op Industrieweg in Mijdrecht Ondernemend
.
Uitslagen Schietsportvereniging Loenen Sport
Afbeelding
MRU: perspectief voor Knooppunt Hoevelaken, maar zorgen bereikbaarheid midden-Nederland blijven groot Gemeente
Afbeelding
Stedin heeft het werk in Maarssenbroek voor robuust stroomnetwerk klaar Nieuws
Feestmaal van de Sint-Jorisschutterij
Lezing: Rijke Amsterdamse koopmannen in de Stichtse Vecht onder de pannen (1600-1800) Vrije tijd
Afbeelding
Nacht van de Nacht 2026: van sterren kijken tot nachtelijke wandelingen in provincie Utrecht Nieuws
Rading Spoor clublid met locomotief.
Rading Spoor Open Dag - Nieuwe datum 31 Oktober Vrije tijd
Afbeelding
Utrechters geven kwaliteit van leven een 7,4 Nieuws
Afbeelding
Hartcheckpunt in Maarssenbroek groot succes! Lezersnieuws
Afbeelding
Wijkcommissie Bloemstede luidt noodklok: ‘Actief en gezellig Bloemstede dreigt te verdwijnen door knellend budget Nieuws
Afbeelding
Jaarlijkse strijd tussen BCO De Meern en Vleu de Boules Sport
Afbeelding
Werk aan geluidsscherm Zuilense Ring vordert gestaag, nu fietspad langs N230 afgesloten Nieuws
Nacht van de Nacht
Fort Maarsseveen doet mee aan de Nacht van de Nacht Nieuws
Tamim Wakil poseert met de koninklijke onderscheiding die hij net opgespeld heeft gekregen van burgemeester Rosan Kocken.
Koninklijke onderscheiding voor Abcoudenaar Tamim Wakil Lezersnieuws