
Voorlopig alleen nog maar boetes voor relschoppers Bisonspoor bij Jaarwisseling
NieuwsMAARSSENBROEK > Bij de rellen op Oudjaarsavond rond Bisonspoor en Duivenkamp zijn 9 mannen aangehouden en die zijn vooralsnog bestraft met een boete.
‘Politie doet nog nader onderzoek naar de incidenten, waardoor mogelijk nog meer aanhoudingen volgen. De negen aangehouden personen zijn tijdens de jaarwisseling vastgehouden en hebben een geldboete gekregen voor het verstoren van de openbare orde. Verdere strafrechtelijke vervolging van de betrokken personen is een aangelegenheid van het Openbaar Ministerie (OM). De burgemeester staat in nauw contact met de politie en het OM over de voortgang van het strafrechtelijk onderzoek naar de ongeregeldheden in Bisonspoor en Duivenkamp. Op basis van de informatie van politie wordt ook gekeken naar bestuurlijke maatregelen voor de betrokken individuen, zoals gebiedsverboden tijdens de komende jaarwisseling’, zo laat de gemeente weten op vragen van Streekbelangen over de rellen en de aanpak. ‘Bij ernstige openbare ordeverstoringen door jongeren vindt altijd een gesprek met de ouders en betrokken jongeren plaats. Daarbij wordt afgewogen of een gesprek met politie en/of de burgemeester de meeste impact heeft. In dit geval heeft politie al snel een gesprek met de ouders en betrokken jongeren gevoerd. De burgemeester zal in overleg met politie ook één of meerdere jongeren nog zelf voor een normoverdragend gesprek uitnodigen’, zo laat de gemeente verder weten.
De blik is nu, ook gezien het spoeddebat volgende week op aanvraag van Lokaal Liberaal en Streekbelangen, op de komende jaarwisseling. ‘De ervaringen van deze en van eerdere jaarwisselingen worden momenteel geëvalueerd met alle betrokken partners, waaronder politie, OM en jongerenwerkers, om te bepalen welke stappen nodig zijn voor een goed verloop van de volgende jaarwisseling. Ook vinden zowel regionaal als landelijk nog evaluaties plaats over het verloop van de jaarwisseling die ook voor Stichtse Vecht relevant zijn. Het is daarmee te vroeg om nu al specifiek op de voorbereiding van de komende jaarwisseling in te gaan. Zeker ook omdat er naar verwachting nieuwe landelijke regelgeving van kracht zal zijn, als uitwerking van het kabinetsbesluit om tot een landelijk vuurwerkverbod te komen. In alle gevallen zullen wij als gemeente ook kijken naar het bestuurlijk instrumentarium dat ons ter beschikking staat in relatie tot personen die de afgelopen jaarwisseling verantwoordelijk waren voor ordeverstoringen. Ook zullen we in de aanloop naar de jaarwisseling bezien of er op dat moment op basis van politie-informatie aanleiding is om voor specifieke gebieden in onze gemeente aanvullende maatregelen te nemen, zoals een samenscholingsverbod of de instelling van een veiligheidsrisicogebied’, zo is de stand van zaken bij de gemeente.





























