
Word Geschiedenismaker van Harmelen!
Lezersnieuws IngezondenHARMELEN > De Historische Projectgroep Harmelen zoekt nieuwe enthousiastelingen die willen meebouwen aan het verhaal van ons dorp. Ben jij nieuwsgierig naar de rijke historie van Harmelen en wil je helpen die zichtbaar en beleefbaar te maken? Sluit je dan aan bij onze betrokken groep vrijwilligers.
We duiken in archieven, schrijven artikelen, organiseren lezingen en tentoonstellingen in het Dorpshuis en plaatsen historische informatieborden op markante plekken – zoals bij de brug in de Dorpsstraat. Natuurlijk komen bekende gebeurtenissen voorbij, zoals de treinramp van 1962, maar we ontdekken ook voortdurend nieuwe verhalen die het verdienen om verteld te worden.
Onze interesse reikt verder dan het verre verleden. Ook de geschiedenis van na de Tweede Wereldoorlog krijgt volop aandacht: de ontwikkeling van nieuwe woonwijken, verdwenen slagerijen en bakkers, markante Harmelenaren en alles wat het dorp heeft gevormd tot wat het nu is. En misschien heb jij zelf wel onderwerpen die je graag wilt onderzoeken.
Of je nu handig bent met archiefonderzoek, graag schrijft, organiseert of simpelweg nieuwsgierig bent naar het verleden: iedereen is welkom.
Samen houden we het erfgoed van Harmelen levend en schrijven we mee aan de geschiedenis van morgen.
Interesse? Mail naar:historischharmelen@gmail.com





























