
Voorleesdagen brengen verhalen tot leven bij Kindcentrum Haarzicht
Lezersnieuws IngezondenVLEUTEN > Kindcentrum Haarzicht deed ook dit jaar weer mee aan de Nationale Voorleesdagen. Twee weken lang stond voorlezen centraal binnen het Kindcentrum. Met deze jaarlijkse deelname wil Kindcentrum Haarzicht het belang van voorlezen extra onder de aandacht brengen.Wanneer een kind luistert naar een verhaal, gebeurt er meer dan alleen het omslaan van een bladzijde. Terwijl de woorden klinken, leert het kind nieuwe taal: woorden en zinnen die het misschien nog niet eerder heeft gehoord. Ongemerkt groeit de woordenschat, soms met wel duizenden woorden. Tijdens het voorlezen leert een kind bovendien om te luisteren en zich te concentreren. Het volgt de verhaallijn, denkt mee en laat de fantasie de vrije loop. In gedachten worden werelden gebouwd en avonturen beleefd.Tegelijkertijd ontdekken kinderen hoe verhalen in elkaar zitten en hoe gebeurtenissen met elkaar samenhangen. Zij leren gevoelens herkennen, zich te verplaatsen in anderen en ervaren dat emoties er mogen zijn.
Het samen luisteren naar een verhaal zorgt bovendien voor rust en geborgenheid: een moment van aandacht voor en met elkaar. Deze positieve ervaringen dragen bij aan leesplezier. Wie wordt voorgelezen, leert niet alleen lezen, maar leert ook houden van verhalen. Zo legt voorlezen een sterke basis voor taalontwikkeling, leren en een leven lang leesplezier.Tijdens de Voorleesdagen werden onze leerlingen op Kindcentrum Haarzicht verrast door verschillende enthousiaste voorlezers. In alle groepen speelden ouders een actieve rol, wat de grote ouderbetrokkenheid binnen ons Kindcentrum zichtbaar maakt. Ook namen de bovenbouwleerlingen zelf een actieve rol op zich: zij lazen voor aan de kinderen van het kinderdagverblijf binnen het Kindcentrum. Op deze manier werd het voorlezen een gezamenlijke activiteit, waarbij kinderen van verschillende leeftijden elkaar ontmoetten in de wereld van verhalen.
Als bijzondere verrassing kwam voor de midden- en bovenbouw YouTuber Cha Chi Versaci langs, die met zijn interactieve manier van voorlezen de leerlingen wist te boeien. De onderbouw kreeg bezoek van Francine, die sterrenkunde heeft gestudeerd. Zij las een boekje voor dat aansloot bij het actuele leerthema van de onderbouw: ruimte.Kindcentrum Haarzicht kijkt terug op geslaagde Voorleesdagen, waarin leesplezier, taalontwikkeling en samen leren centraal stonden.
































