Afbeelding
Politie

Zoekactie langs A12 in zaak schietincident Veenendaal

Nieuws

WOERDEN >  De politie heeft woensdag 4 november een grote zoekactie gehouden langs de A12 tussen Zeist en Woerden. 

Aanleiding hiervoor is een schietincident op 9 oktober op de Van Manenerf in Veenendaal. Daar werd een bewoner beschoten en raakte gewond. Vanwege de zoekactie was woensdag op de A12, in de richting van Den Haag, de rechterrijstrook tussen Harmelen en Woerden over ongeveer 10 kilometer dicht.

Na die beschieting gingen de verdachten er met een auto vandoor. Al snel kwam het voertuig op de snelweg A12 in beeld bij agenten. Na een achtervolging en met behulp van een arrestatieteam konden twee mannen op de vluchtstrook  ongeveer zestig kilometer verderop bij afrit Nieuwerbrug worden aangehouden. De 18-jarige man uit Nootdorp en een 20-jarige man uit Den Haag zitten nog steeds vast.

Nieuwe aanwijzingen
De politie heeft al veel getuigen gesproken over het schietincident op de Van Manenerf. Het rechercheteam hoopt met de zoekactie van woensdag langs de snelweg nieuwe aanwijzingen te vinden die kunnen helpen bij het oplossen van deze zaak.

Afbeelding
Grote verkeershinder regio Utrecht: weekendafsluitingen A2 en A12 Nieuws
Afbeelding
Dorpsraad Vleuten en Vleuterweide van start: aftrap op Koningsdag, enthousiast ontvangen door bewoners Nieuws
Afbeelding
15e Open Tuinendag Utrecht Vrije tijd
16-04-2026 Gemeente Woerden
Onderhandelingen voor nieuwe Woerdense coalitie ‘intensief en in goede sfeer Nieuws
Afbeelding
Haarse Kermis staat voor grote uitdaging Nieuws
Foto: Pim Geerts KeuzeKast van Buku Nanga Kuku
Kom zelf collectie maken met KeuzeKasten in de Bieb Utrecht Nieuws
Lunch van 2025
Vierde editie van de gratis ouderenlunch bij Buitenplaats Kameryck: een Ryckelijke middag Lezersnieuws
Kwaliteit en service bij Roeleveld.
Autobedrijf Roeleveld al 95 jaar de partner voor de automobilist Ondernemend
Afbeelding
Dodenherdenking en vrijheidslunch in Leidsche Rijn Nieuws
Afbeelding
Waar tuin aarde wordt’ – tentoonstelling van Woerdense kunstenaar Irene Keyzer in Museum Castellum Hoge Woerd Vrije tijd
Afbeelding
Theater Piet Mondriaan Maame Joses brengt u een avond met Nina Simone Vrije tijd
Foto: Jons Jerenimus.
Lintjesregen in Utrecht Nieuws
Afbeelding
Leidsche Rijn Koor viert 20-jarig jubileum Lezersnieuws
Jelle Verhoeks, Pinto Foto.
Update van de formateurs aan de inwoners van de gemeente Utrecht, inwoners kunnen foto’s insturen Nieuws