Afbeelding

Levend erfgoed op 9 september in Vleuten en Leidsche Rijn

Nieuws

VLEUTEN-DE MEERN > De Historische Vereniging Vleuten, De Meern, Haarzuilens en Leidsche Rijn, de Torenpleinkerk, de Willibrordkerk,, Stadsbrouwerij Roodnoot en Museum Hoge Woerd hebben de handen ineengeslagen voor een verrassend programma op Open Monumenten Dag, 9 september a.s.

Programma Vleuten

Aansluitend bij het Europese thema voor Open Monumenten Dag: ‘Levend Erfgoed’ laten de organisaties zien wat de verhalen zijn achter drie van de beeldbepalende (rijks)monumenten in Vleuten. In en rondom de kerken zijn er gidsen en er is een audiotour die de geschiedenis van de kerken vertellen en tonen. Ook is er orgelspel in de kerken, een curiosamarkt bij de Willibrordkerk en op de begraafplaatsen bij de kerken wordt de geschiedenis vertelt van vroegere bewoners van het gebied.

In het museum van de Historische Vereniging Vleuten, De Meern, Haarzuilens en Leidsche Rijn, in de Broederschapshuisjes, is er een tentoonstelling waar de geschiedenis van Leidsche Rijn te beleven is, met prachtige filmpjes, verbazingwekkende foto’s en vele verhalen van ex-tuinders en nieuwe pioniers. Er zijn gidsen die mensen wegwijs kunnen maken.

Wandelroute Vleuten

Tussen de drie monumenten is er een wandelroute van ongeveer 2 kilometer met informatie over de geschiedenis van monumenten, rivieren en mensen van het dorp Vleuten. De wandelroute is via een QR-code en ook op papier in zowel de Torenpleinkerk, Museum De Broederschapshuisjes als de Willibrordkerk verkrijgbaar.

Alle gedetailleerde informatie over het programma is te vinden op de websites de Historische Vereniging Vleuten, De Meern Haarzuilens en Leidsche Rijn, de Willibrordkerk, de Torenpleinkerk en van Open Monumenten Dag Utrecht.

Programma Leidsche Rijn

Vanuit Stadsbrouwerij Roodnoot vertrekt op 9 september om 12.00 uur onder leiding van een gids een fietstocht van ongeveer 1,5 uur onder de titel “Verrassend Leidsche Rijn”. In Leidsche Rijn hebben vele monumenten een nieuw leven gekregen, waarover vele verhalen te vertellen zijn. Drie duizend jaar geschiedenis, architectuur en natuur in Leidsche Rijn komt bij elkaar in deze fietstocht. De fietstocht gaat langs Museum Hoge Woerd met het wereldberoemde Romeinse schip de ‘De Meern 1’ en eindigt bij het Museum De Broederschapshuisjes waar de tentoonstelling ’25 jaar Leidsche Rijn, het pionieren voorbij’ te bezichtigen is. Ook kunt u daarna tot 16.00 uur zowel de Willibrordkerk als de Torenpleinkerk bezichtigen.

Voor deze fietstocht is het verplicht u aan te melden via de website van de Historische Vereniging Vleuten, De Meern, Haarzuilens en Leidsche Rijn: https://www.histvervdmh.nl/product/zaterdag-9-september-2023-fietstocht-verrassend-leidsche-rijn/

Afbeelding
1e Zaterdagtoernooi 1 augustus 2026 van Vleu de Boules Sport
Afbeelding
Tentoonstelling Vier perspectieven op 200 jaar Domplein Lezersnieuws
Afbeelding
Gratis training Iemand Erbij helpt bewoners van Leidsche Rijn omgaan met crisissituaties op straat Nieuws
Afbeelding
Betaald parkeren P+R Breukelen bij station gaat door, gemeente krijgt geen gelijk Nieuws
Afbeelding
Nieuw wandelrondje én langeafstandsroute open in Nieuwkoop Vrije tijd
Afbeelding
Genomineerden Annie Brouwer-Korf prijs 2026 bekend Nieuws
Afbeelding
Montmartre aan de gracht in Museumkwartier Utrecht Vrije tijd
Stoomkracht in Vreeland.
Uniek Historisch Festival in Vreeland Vrije tijd
Afbeelding
Veel werk aan de weg rond Haarzuilens, nieuw asfalt op de Rijndijk Nieuws
Muidertrekvaart vanaf vrijdag 7 augustus afgesloten om zout water uit kwetsbare natuurgebieden te weren
Waterschap Amstel, Gooi en Vecht neemt extra maatregelen tegen droogte Nieuws
Afbeelding
Universiteit Utrecht en provincie Utrecht steunen lokale wijkinitiatieven voor meer duurzame energie Nieuws
Afbeelding
Restauratie historische kademuur Kasteel Nijenrode van start, met ambachtelijke bakstenen Nieuws
Afbeelding
Jongeren schitteren op podium ParkPodium Vrije tijd
Afbeelding
Inloopvaartochten van de Museumwerf naar hartje Vreeswijk en Jutphaas Vrije tijd