Afbeelding
Gemeente Utrecht

Inloopbijeenkomst over bouw Hindersteinlaan Vleuten met woningen, school en sporthal

Nieuws

VLEUTEN > Tussen de Hindersteinlaan en het spoor komen nieuwe woningen, een nieuwe middelbare school en een sporthal. 

“We willen ook veel ruimte houden voor groen. Het groen moet aansluiten bij het groen van het Máximapark. We bouwen nieuwe woningen, een nieuwe middelbare school (het Limus college, 1.000 leerlingen) en een sporthal aan de Hindersteinlaan in Vleuten. We onderzoeken eerst het gebied. Samen met bewoners, ondernemers en andere partijen uit de omgeving kijken we hoe we het gebied het beste kunnen indelen. We letten er daarbij op dat het mooi aansluit op het Máximapark, de Vleutense Wetering en het historische landschap van Vleuten. En we kijken hoe de wegen en paden op elkaar kunnen aansluiten’, aldus de gemeente.

‘Het aantal inwoners en daarmee ook het aantal leerlingen in Utrecht groeit. Ook in Vleuten-De Meern. Daarom zijn hier woningen en een nieuwe school nodig. In 2022 besloot het college, na een uitgebreid onderzoek, dat dit gebied hiervoor de beste plek is. Bij een school horen ook gymzalen of een sporthal. Op deze plek kiezen we voor een sporthal. Er blijft veel ruimte voor groen, met aantrekkelijke wandelpaden’, zo vervolgt de gemeente. ‘Bewoners maken zich zorgen over het verkeer op de Hindersteinlaan en de straten daaromheen. We vinden het belangrijk dat de Hindersteinlaan goed bereikbaar en veilig is. Daarom onderzoeken we hoe we de Hindersteinlaan veiliger, prettiger en minder druk kunnen maken. We bouwen pas extra woningen als we weten hoe we dit kunnen doen.’

Meedenken

Inloopbijeenkomst 3 oktober

U bent van harte uitgenodigd voor de inloopbijeenkomst op dinsdag 3 oktober. We presenteren dan de mogelijkheden voor de inrichting van het gebied. U kunt uw ideeën, wensen en zorgen vertellen/delen.

Wanneer: dinsdag 3 oktober 2023, 19.00 uur tot 21.00 uur

Locatie: Wijkservicecentrum Vleuten-De Meern, Dorpsplein 1, Vleuten

Reageren op de plannen

Kunt u niet aanwezig zijn bij de bijeenkomst of wilt u na de bijeenkomst uw reactie geven? Na de inloopbijeenkomst kunt u op deze website enkele afbeeldingen van het plan bekijken. Uiterlijk 16 oktober kunt u uw reactie mailen naar: leidscherijngroeit@utrecht.nl.

Meedoen aan de meedenkgroep

U kunt ook meedoen aan de meedenkgroep. We maken een plan over wat we gaan bouwen, hoeveel parkeerplaatsen er komen en hoe duurzaam het moet zijn. Op de inloopbijeenkomst kunt u zich aanmelden voor de meedenkgroep, of een e-mail sturen naar leidscherijngroeit@utrecht.nl. Uw aanmelding ontvangen wij graag uiterlijk 16 oktober.

De meedenkgroep komt 4 tot 6 keer bij elkaar op donderdagavond van 19.30 uur tot 21.30 uur. We willen rekening houden met alle wensen en ideeën, maar niet alles is mogelijk. Het kan zijn dat we anders beslissen. Er zijn niet heel veel plekken. Het is ook belangrijk dat er veel verschillende mensen in de groep zitten. Daardoor kan het zijn dat niet iedereen kan meedoen. 

Afbeelding
Opening venstertentoonstelling markeert start viering ‘Van Puin tot Plein’: Utrecht viert 200 jaar Domplein Nieuws
Foto: Marco den Hartog.
Landelijk jeugdtoernooi bij Utrechtse Rugby Club op nieuw derde veld Nieuws
Afbeelding
Waterschapscafé: bestuurders geven kijkje achter de schermen Gemeente
Afbeelding
Expertteam ondersteunt Utrechtse gemeenten bij keuzes over warmte in wijken Ondernemend
Afbeelding
Vleutenaar Dimitri Gilissen kandidaat-lijsttrekker VVD bij Provinciale Statenverkiezingen in maart 2027 Nieuws
Afbeelding
Utrecht levert twee landskampioenen basketbal Sport
Afbeelding
Stichting U op Leeftijd De stem van oudere migranten moet beter gehoord worden Nieuws
Afbeelding
Nieuwe 30-kilometerborden vanaf 1 juni zichtbaar in Utrechtse straten Nieuws
Afbeelding
VV De Meern MO15-1 kampioen! Sport
Jelmer Vierstra (wethouder), Ronald de Jong (secretaris WSVW), Gert-Jan Kootstra (voorzitter WSVW).
Nieuwe plek aan de recreatieplas voor Watersportvereniging Woerden Ondernemend
Afbeelding
Drukbezocht Zingende Beelden voert publiek mee het park in Nieuws
Afbeelding
Muurschildering over toeslagenaffaire gepresenteerd in Utrecht Nieuws
Afbeelding
Kinderen ontdekken het leven in de Utrechtse sloot tijdens de Slootjesdagen Lezersnieuws
Afbeelding
Zomers concert in Bloezem Villa Castrum “Als de zon schijnt” Vrije tijd

Vrije tijd

Sport

Ondernemend

Lezersnieuws