
Schade aan woningen door blikseminslag in Leidsche Rijn na enorme donderslag
NieuwsLEIDSCHE RIJN > Om ongeveer half twee in de nacht van zondag op maandag is aan de Philipsdaalderhof in de wijk Leeuwesteyn in Leidsche Rijn de bliksem in een woonhuis geslagen. Daarbij is brand in de spouw ontstaan die zich ook uitbreidde naar de naastgelegen woning.
Rond de tijd dat de bliksem insloeg en brand uitbrak was in de wijde omgeving een keiharde knal te horen. De brand zat in de schouw van de woning. Overdag is goed de schade te zien aan het dak.
De bewoners zijn wakker gemaakt door een knal, die in een groot gedeelte van de stad te horen was. Maar hadden niet door dat er brand was in hun woning. Een overbuurman heeft ervoor gezorgd dat ze uit de woning kwamen door op ramen te bonken. De overbuurman heeft gelijk ook buren wakker gemaakt.
Bij twee woningen zijn onbewoonbaar door waterschade. Twee andere woningen hadden ook waterschade maar hiervan hoefde de bewoners geen onderdak elders te vinden.
De brandweer was tot ongeveer 04.30uur bezig met blussen.






























