Afbeelding
Owner

FNV: Grote onvrede over nieuwe dienstregeling en meer agressie tegen Utrechtse buschauffeurs

Nieuws

REGIO > Uit een enquête van vakbond FNV onder 368 buschauffeurs in Utrecht blijkt dat de onvrede over de nieuwe dienstregeling groot is. Ook neemt de agressie tegen chauffeurs toe. Chauffeurs maken zich ernstige zorgen over hun veiligheid en over de staat van de bussen waarmee zij rijden.

Carl Kraijenoord, bestuurder FNV Streekvervoer, geeft aan dat het een probleem is voor zowel reiziger als buschauffeur: ‘Reizigers zijn boos omdat bussen uitvallen of te laat komen. Die boosheid krijgen de chauffeurs over zich heen. Ze worden uitgescholden en mensen schreeuwen tegen ze. Dat doet wat met je. Je gaat niet met een veilig gevoel naar je werk.’

Meer dan 80% ontevreden

Zo’n 84% van de chauffeurs vindt de nieuwe dienstregeling, die op 14 december 2025 is ingegaan, slecht. 68% zegt dat de rituitval sinds de invoering is verslechterd.

Meer agressie

Meer dan de helft van de chauffeurs (51 %) ervaart meer overlast en agressie op de bus. Ongeveer een derde (32%) zegt dat dit soms het geval is. Slechts 18% merkt geen toename. In de open antwoorden noemen chauffeurs onder meer schelden, verbale agressie, bedreiging, discriminatie en boze passagiers die tegen de bus slaan of schreeuwen.

Sociale veiligheid niet serieus genomen

Ruim de helft van de chauffeurs (53%) vindt dat het vervoersbedrijf de sociale veiligheid van chauffeurs niet serieus neemt. Nog eens 28% vindt dat dit heel weinig gebeurt. Slechts 5% heeft het gevoel dat sociale veiligheid wél serieus wordt genomen.

Grote zorgen over onderhoud en storingen

Naast sociale veiligheid zijn er ook zorgen over de technische veiligheid. Meer dan de helft van de chauffeurs (51%) vindt het onderhoud van de bussen slecht. 39% noemt het matig.

41% merkt dagelijks een storing aan het materieel. 27% ervaart meerdere keren per dag een storing. Slechts 0,5% zegt nooit een storing te merken. Bijna de helft van de chauffeurs (46%) vindt dat het vervoersbedrijf de veiligheid van het materieel niet serieus neemt.

Kraaijenoord: ‘De chauffeurs rijden te vaak met bussen die storingen hebben. Soms hebben ze meerdere keren per dag een probleem. Dat geeft stress en voelt niet veilig. De chauffeurs willen gewoon hun werk goed en veilig kunnen doen.’

Chauffeurs laten zich horen

Aanstaande woensdag 11 maart is er in de Provinciale Staten een informatiesessie over de problematiek in de concessie. Voordat de informatiesessie begint zal een groot aantal buschauffeurs samen met de FNV de resultaten van de enquête als petitie aan te bieden aan de verantwoordelijken van alle problemen: De provincie Utrecht, Transdev en Keolis. We willen dat ze zo snel mogelijk met oplossingen komen.

Afbeelding
Utrechts Kubbkampioenschap 2026 Resistance VI-kings opnieuw kampioen Sport
Locatie nabij De Blauwe Brug
Brandweerkazerne Harmelen: hoogste tijd voor duidelijkheid én actie Nieuws
Kaart 9 Phoenix Taro
Tarot & Persoonlijke ontwikkeling Vrije tijd
Het veld is er klaar voor
Weet u dit over de Kindervakantieweek De Meern Lezersnieuws
Afbeelding
Griezelfeest op het Kasteel’ is uit! Lezersnieuws
Afbeelding
Zwembad ‘t Kikkerfort in Breukelen voorlopig dicht na hagel en regenschade na het dak Nieuws
Afbeelding
Historische Septembertraditie herleeft op Kasteel de Haar Een maand vol lezingen, rondleidingen, buitenspellen en muziek Nieuws
Afbeelding
Van schoolslag tot borstcrawl: zwembad De Krommerijn tikt de 100.000 bezoekers aan Nieuws
Het internationale congres van Jehovah's Getuigen in de Jaarbeurs
Tienduizenden bezoekers in Utrecht voor internationaal congres Jehovah’s Getuigen Lezersnieuws
Afbeelding
Toutes Directions is slotfilm van Nederlands Film Festival 2026 Lezersnieuws
Afbeelding
De (Kunst)zinnigste Week van de Vakantie in Utrecht Vrije tijd
de mobiele Sappers
Fruitpers komt 29 augustus naar Haarzuilens, kom met je eigen appels Lezersnieuws
Illustratie van het ‘Huis van Mijdrecht’ en het nieuw vormgegeven Raadhuisplein.
88 woningen en nieuwe bieb in centrum Mijdrecht na nieuwbouw gemeentehuis Ondernemend
Foto: Merle Ebskamp, door Markat fotografie
Merle Ebskamp nieuwe directeur architectuurcentrum AORTA Nieuws