Afbeelding

Sprankelende lezing “Botanisch Erfgoed” op Kasteel Loenersloot

Vrije tijd

LOENERSLOOT > Op donderdag 17 april geeft Marian van Weert een bloemrijke lezing over Botanisch Erfgoed in de fraaie tuinzaal van Kasteel Loenersloot aan de Rijkstraatweg 211 in Loenersloot. De lezing begint om 20 uur. De toegangsprijs is € 15,00, wat ten goede komt aan de restauratie van de prachtige unieke geschilderde behangsels. U kunt reserveren via www.utrechtslandschap.nl/activiteiten.

Botanisch Erfgoed-kenner Marian van Weert vertelt gepassioneerd over het werk van ‘Plant Hunters & Plant Artists’ van de oudheid tot nu. Zij vindt het tijd voor een eerbetoon aan onze groene voorouders die wereldzeeën doorkruisten op zoek naar planten. Deze ontdekten de biodiversiteit en maakten de vele variëteiten zichtbaar aan een groot publiek. Het werk dat zij verrichtten was van grote waarde voor de wetenschap en bracht mensen in contact met de plantenwereld waardoor ze die meer gingen waarderen. Marian laat met een dynamisch beeldverhaal zien dat herbaria en tekeningen van destijds belangrijk zijn voor de studie naar (het verlies van) de biodiversiteit van planten in onze tijd.

Haar spitwerk in de archieven van musea en botanische instellingen brengt beelden van planten naar boven die de meeste mensen niet kennen en je zullen verwonderen. Nergens in Europa stond in de “age of exploration” de wetenschappelijke kennis over de plantenwereld op zo’n hoog niveau als in de Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden. Mannen én vrouwen bestudeerden vol passie alles wat groeide en bloeide. Zij creëerden de fraaiste herbaria en kunstwerken waarin alle vormen van bloemen en planten werden afgebeeld. Het is een deel van ons erfgoed dat juist nu zo belangrijk is.

‘En passant ‘ neemt ze de houding van de mens tot de natuur mee die door de eeuwen heen economischer van aard werd mede onder invloed van de VOC, met negatieve gevolgen voor het milieu. Door hierover te vertellen geeft ze inzicht in hoe wij ons tegenwoordig verhouden tot de natuur.

Meer informatie: www.marianvanweert.nl & voor fine art reproducties van botanisch erfgoed: www.richheritage.eu

Afbeelding
Afbeelding
Loenderveense Molen
Molens Utrechts Landschap openen deuren tijdens Nationale Molendag Nieuws
Afbeelding
SGP Utrecht presenteert: lijsttrekker Statenverkiezingen 2027 Lezersnieuws
Rik van der Graaf, wethouder Maatschappelijke Opvang en Beschermd Wonen in Utrecht
Regio Utrecht telt op 12 mei het aantal dak- en thuisloze mensen Nieuws
Afbeelding
Bewoners Vleuten willen De Hampoort zelf beheren, Vrienden van De Hampoort vraagt provincie om ruimte voor uniek burgerinitiatief Nieuws
Afbeelding
Dauwtrappen in het Maximapark op donderdag 14 mei Vrije tijd
dav
Dag van het Kasteel 25 mei Kasteel Loenersloot Vrije tijd
Afbeelding
Burgemeester Dijksma opent BedBieb in Wilhelmina Kinderziekenhuis De BedBieb maakt wereld van kinderen groter dan het ziekenhuis Nieuws
Afbeelding
Super Zaterdag op sportpark de Paperclip bij UVV Sport
Gezellig winkelen in hart van Maarssen.
Lokale ondernemers in Maarssen staan altijd klaar, acties in de week van de Stenen Winkel Ondernemend
Torenpleinkerk (Oude Willibrord) in Vleuten
Evensong: schoonheid met een ziel Lezersnieuws
Afbeelding
Oma Coby uit De Meern legt ook krans op de Dam, samen met kleindochter Roos Nieuws
Ervoor
Fietsersbond Utrecht roept gemeente nogmaals op om fietstunnels weer veilig te maken Nieuws
Afbeelding
Vleu de Boules – Eerste Zaterdag toernooi Sport
Eveline en Alda.
Alda Bodyfashion staat voor kwaliteit Ondernemend