Opening door wethouder Karin van Vliet.
Opening door wethouder Karin van Vliet. Lydia Zita Joy Hubert

Geslaagde aftrap ParkPodium: muziek en ideaal weer

Vrije tijd

BREUKELEN > ‘Kom dansen in het park en laat je zorgen achter!’ Met deze nieuwe openingstune van Breukelaar Johan Krouwel verwelkomde ParkPodium zondag de eerste bezoekers van een nieuw muzikaal seizoen. En gedanst werd er. Dankzij een strakke voorbereiding, relaxte jazz en vrolijke meezingers werd het een geslaagde aftrap van de 32ste editie.

Na de verzengende hitte eerder die week en de stortregen van zaterdag waren de omstandigheden zondag ideaal voor een middag in het park. De gestage toestroom van bezoekers zorgde voor een goed gevuld terrein. Kersverse wethouder van kunst en cultuur Karin van Vliet had de eer om het seizoen officieel te openen. Vol lof sprak zij over het unieke, gratis muziekevenement, de ontmoetingsplek voor jong en oud, de betrokken sponsors en de inzet van de vele vrijwilligers.

Jazzcombo Jazz-it zette de middag ontspannen in met easy listening en bossa nova, terwijl de laatste puntjes op de geluidsafstelling werden gezet. Al na de eerste zwoele noten verscheen een vast danskoppel op de dansvloer – en daar bleven zij de rest van de middag, waardoor ook anderen een dansje waagden. Na de pauze nam De Breukelse Robin Kroek het stokje over. Zingend en dansend met zijn zoontje Boyd maakte hij al snel contact met het publiek. Met herkenbare nummers als I Can See Clearly Now, Laat me, Heaven Must Be Missing an Angel en Het Geld van Ome Jan kreeg hij de bezoekers moeiteloos mee. “Voor herhaling vatbaar”, vonden zowel ParkPodium-voorzitter Ronald Borst als de allroundartiest.

Volgende week: Electric Youth & The Boston Show Band

Zondag 5 juli is er één bijzonder optreden: de Amerikaanse zang- en dansgroep Electric Youth verzorgt samen met de achtkoppige Boston Show Band een show met pop-, rock- en countryhits en sterke choreografieën. Deze zomer zijn zij in Nederland; ParkPodium is zeer verheugd ze te ontvangen.

Verrassingscheque

Met inzet van vele vrijwilligers en steun van Cultuurfonds Stichtse Vecht, sponsors, lokale ondernemers en de gemeente Stichtse Vecht is ParkPodium gratis toegankelijk. Naast de bijdragen van dagsponsors Café-Bar De Breukelaer en Jachthaven De Toekomst ontving ParkPodium deze keer ook een gift uit onverwachte hoek. De onlangs opgeheven Fiets Je Fit 55+ van Toerclub Breukelen had nog geld in kas en schonk een bedrag van 1.000 euro aan ParkPodium. John Engels overhandigde de cheque. Volgens hem past ParkPodium goed bij het doel waarvoor de resterende middelen bestemd waren: een initiatief dat iets betekent voor de 55-plusser én voor de gemeenschap.

De openluchtoptredens in Park Boom en Bosch zijn iedere zondag van 14.00 tot 16.00 uur. Bezoekers kunnen terecht bij een cateringwagen, foodtruck en ijsverkoop – dit seizoen grotendeels van ‘t Boerenbolletje. Ook is er een loterij met prijzen die beschikbaar zijn gesteld door lokale winkeliers. Het volledige programma is te vinden op www.parkpodium.nl.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Onderzoek naar explosie vannacht bij woning in Vleuten Nieuws
Afbeelding
Extra water door Leidse Rijn en Oude Rijn: vaarweg gestremd en hogere stroomsnelheid Nieuws
Afbeelding
De Schalm gaat verbouwen en actie voeren voor nieuwe tafels en stoelen Lezersnieuws
Opening door wethouder Karin van Vliet.
Geslaagde aftrap ParkPodium: muziek en ideaal weer Vrije tijd
Afbeelding
Keti Koti 2026 bijna van start Provinciale viering in het Griftpark Nieuws
Afbeelding
Kasteel de Haar brengt historische zomers tot leven Beleef de zomer zoals de adel dat ooit deed Vrije tijd
Afbeelding
Zaterdag 4 juli 2026 Jaarmarkt Loenen aan de Vecht. Ondernemend
Een deel van de paarden tijdens de parade
Zonnig 22e verjaardag Manege Castellum Sport
Afbeelding
Nieuwe huurders voor de forten Lunet I, II en III Nieuws
Afbeelding
Nieuwe samenwerking helpt meer Utrechtse kinderen aan gelijke kansen Nieuws
Afbeelding
Utrecht Geeft van start met snelle, directe hulp voor mensen die tussen wal en schip vallen Nieuws
Afbeelding
The Maker Market x RAUM: meer dan 50 makers, workshops en zomers pleinplezier op Berlijnplein Vrije tijd
Afbeelding
Bijenmiddag op De Kievit: ontdek de fascinerende wereld van de honingbij Vrije tijd
Afbeelding
Zwemlust-den Hommel met 14 zwemmers naar NJK Sport

Vrije tijd

Sport

Ondernemend

Lezersnieuws