Afbeelding
Eigen opname

Kortrijkse Molen viert 350 jaar met feestelijke open dag

Nieuws

BREUKELEN > De Kortrijkse Molen bestaat 350 jaar. Dit rijksmonument, naast station Breukelen, is een van de oudste gebouwen in de regio. De oorspronkelijke molen werd in 1672 door het Franse leger afgebrand. In 1675 werd de huidige molen herbouwd. Onderzoek toont aan dat het hout van de molen uit 1668 stamt.

Van poldermolen tot erfgoed De Kortrijkse Molen hield eeuwenlang de polder Kortrijk en Gieltjesdorp droog. Boeren betaalden voor de bouw en het onderhoud. De molenaar kreeg een klein salaris en moest bijverdienen. In 1950 verloor de molen zijn functie door de aanleg van de A2. Hij raakte in verval maar werd gelukkig niet gesloopt.

Eind jaren ’70 keerde het tij. In 1978 nam Stichting De Utrechtse Molens de molen over. In 1982 volgde een grote restauratie. Sindsdien wordt de molen goed onderhouden en draait hij regelmatig dankzij vrijwillige molenaars. De authentieke staat van de molen maakt een bezoek extra bijzonder.

Feest op Nationale Molendag Op zaterdag 10 mei wordt het 350-jarig jubileum gevierd tijdens Nationale Molendag. De molen is open voor publiek en er is een feestelijk programma. Bezoekers kunnen de molen van dichtbij bekijken en ervaren hoe het is om molenaar te zijn. Er zijn rondleidingen, een springkussen en een poffertjeskraam. Ook de originele molenaarswoning is te bezichtigen. De toegang is gratis.

Afbeelding
Dinsdag 6 oktober informatieavond HiP Helpt Stichtse Vecht in De Ark in Maarssenbroek voor hulpbieders en hulpvragers Lezersnieuws
Afbeelding
Gezelligheid en inspiratie op nazomerbarbecue OVSV Ondernemend
Viering vorig jaar van 60 jaar Molukkers in Maarssen
Tussen steen en herinnering Moluks monument in Maarssen eert KNIL-militairen en hun families Nieuws
Afbeelding
Kerkdiensten Breukelen Zondag 20 september Lezersnieuws
Afbeelding
“Gezien worden”: herkenbare verhalen over eenzaamheid in Stichtse Vecht Lezersnieuws
Welkom bij de poffertjeskraam.
Het is weer de hoogste tijd voor de heerlijke poffertjes in Breukelen Ondernemend
Afbeelding
Iedereen winnaar tijdens Frans Nap Walking Football Toernooi Sport
Afbeelding
22 verenigingen uit Stichtse Vecht vanaf 19 september in actie tijdens Grote Clubactie Lezersnieuws
Plan van tafel.
Stekker uit woningbouwplannen Zwanenkamp Nieuws
Afbeelding
Haarse Kermis gereed voor nieuwe editie Nieuws
Bouwapp Team G.W.W. Werken Scherrenberg B.V
Werk aan project Scheendijk direct stilgelegd, eerst onderzoek naar vervuilde grond Nieuws
Afbeelding
Spot aan… en gaan! Silent disco Zoek de schijnwerpers op in de Kinderboekenweek in Bibliotheek Maarssenbroek Nieuws
Afbeelding
Nieuwe ov-plannen voor 2027, aanpassingen bij Maarssen, Tienhoven en Haarzuilens Nieuws
Afbeelding
Nieuwbouw zwembad ‘t Kikkertfort ergens in Breukelen de meest logische optie, Safari kan er later bij Nieuws

Vrije tijd

Sport

Ondernemend

Lezersnieuws