Kasteel Hoensbroek in Hoensbroek (LB). @iSifotografie
Kasteel Hoensbroek in Hoensbroek (LB). @iSifotografie

Thema Liefde trekt dit jaar 110.000 bezoekers naar Dag van het Kasteel

Nieuws

OUD-ZUILEN > Tijdens het warme Pinksterweekend van 22 t/m 25 mei trok Dag van het Kasteel dit jaar circa 110.000 bezoekers. Ruim 140 kastelen, buitenplaatsen, landgoederen, burchten, staten en stinzen in Nederland deden mee. Ondanks de zomerse temperaturen wisten bezoekers in grote aantallen de deelnemende erfgoedlocaties te vinden, waar tuinen en parken vaak verkoeling gaven. Romantische relaties, verstandshuwelijken, verboden affaires, onverwachte vriendschappen en onvoorwaardelijke liefde: dit jaar stond Dag van het Kasteel in het teken van het thema

Gemma Boon, directeur van Stichting Dag van het Kasteel: “Ondanks het warme weer bezochten opnieuw tienduizenden mensen één van de deelnemende kastelen, buitenplaatsen en landgoederen. We kijken terug op een prachtig weekend, vol bijzondere verhalen en activiteiten. Uit alles blijkt: de liefde voor kastelen wordt door heel veel mensen gedeeld!”.

Liefde door het hele land
Tijdens Dag van het Kasteel stonden op tal van locaties bijzondere (liefdes)activiteiten op het programma. In Huis Van Gijn (Zuid-Holland) stond het thema liefde centraal met een programma vol dans, etiquette-colleges, historische spellen en creatieve workshops. Ook Huis Verwolde (Gelderland) bood een uitgebreid programma rondom liefde, met tuinrondleidingen, workshops, picknicks en verhalen over romantiek en (verboden) liefde. Bij Slot Zuylen (Utrecht) konden bezoekers het kasteel en de tuin op eigen gelegenheid verkennen met audiotour en plattegrond, aangevuld met instaprondleidingen rond het thema liefde. Slot Zuylen werd bovendien bekroond als winnaar van de VriendenLoterij Kasteelprijs 2026, met hun mooiste liefdesverhaal ‘Verboden liefde op Slot Zuylen’.

Diel de Leafde
In Friesland bundelden vier erfgoedlocaties, Museum Martena, Park Vijversburg, Fogelsangh State en Dekema State, hun krachten onder het gezamenlijke thema ‘Diel de Leafde’, waarmee zij het Friese erfgoed gezamenlijk onder de aandacht brachten met het thema van 2026.

Deelnemende erfgoedlocaties
Het aantal deelnemende locaties bleef dit jaar op een vergelijkbaar niveau als vorig jaar, wat de brede en blijvende betrokkenheid van erfgoedlocaties bij Dag van het Kasteel benadrukt. Opvallend dit jaar was dat het thema  zeer goed aansloeg bij de kastelen en zichtbaar was in hun programmering.

Afbeelding
Nieuw kennisplatform netcongestie voor provincie Utrecht Ondernemend
Kasteel Hoensbroek in Hoensbroek (LB). @iSifotografie
Thema Liefde trekt dit jaar 110.000 bezoekers naar Dag van het Kasteel Nieuws
Afbeelding
Groen licht voor overgang van Rientjes en Broklede naar Willibrord Stichting Nieuws
Afbeelding
Verlenging tijdelijk flexibel cameratoezicht Maarssenbroek, ook bij skatebaan Fazantenkamp Nieuws
het lossen van textiel uit de ondergrondse containers vanuit Stichtse Vecht)
Erkenningscertificaat textielinzameling voor Kringkoop in Stichtse Vecht en De Ronde Venen Ondernemend
Afbeelding
Veiligheidseffectrapportage 2023-2025, overlast jongeren stijgt Nieuws
Logo SV Loenen
Uitslagen Schietvereniging SV Loenen Sport
Werk aan kruising van de Straatweg met de Vrijheidslaan
Bereikbaarheid Breukelen: Wegwerkzaamheden aan de noord- en zuidzijde vanaf 1 juni, alleen bereikbaar via de A2 Nieuws
Afbeelding
Rookvrij: het nieuwe normaal rond Utrecht Centraal Nieuws
Afbeelding
Verkoopexpositie Dick Stoffers in Dorpshuis Nigtevecht Vrije tijd
Geveltuin in rivierenbuurt Amsterdam @AGV 2026
Droog? Waterschap AGV subsidieert klimaatbestendige woonwijken en tuinen Ondernemend
Geveltuin in rivierenbuurt Amsterdam @AGV 2026
Droog? Waterschap AGV subsidieert klimaatbestendige woonwijken en tuinen Nieuws
Afbeelding
Koor Bravour: Een kwart eeuw muzikale koersvastheid en vernieuwing in Woerden Lezersnieuws
Afbeelding
Sprankelend nieuw theaterseizoen in Grote Kerk Loenen Vrije tijd