Afbeelding
Gemeente Utrecht

Utrecht wil meer studentenkamers bouwen

Nieuws

UTRECHT > Utrecht wil de komende jaren meer studentenwoningen realiseren om aan de vraag van studenten te voldoen. Samen met studentenhuisvester SSH zet de stad vooral in op het bouwen van studentenkamers, waarbij bewoners gemeenschappelijke ruimtes zoals een woonkamer delen met huisgenoten. Doel is dat bij elk project minimaal de helft van de woningen uit dit soort kamers bestaat. Door het verlagen van de grondprijs voor dit soort onzelfstandige woningen, wil de gemeente het voor de SSH makkelijker maken om kamers te bouwen. De maatregel is onderdeel van het actieplan studentenhuisvesting dat het college woensdag naar de gemeenteraad stuurde ter besluitvorming.

Studentenkamers zijn populair bij studenten, maar voor ontwikkelaars financieel lastiger om te realiseren ten opzichte van zelfstandige woningen zoals studio’s. Naar schatting komt Utrecht momenteel zo’n 5300 studentenwoningen tekort. Doel is om dat tekort voor 2030 in te lopen. Voor de bouw van 3500 woningen zijn al concrete plannen. De gemeente wil vooral de SSH in staat stellen om deze en de extra benodigde 1800 woningen te realiseren. De SSH is als woningcorporatie een betrouwbare partner in het realiseren van betaalbare en goede studentenhuisvesting.

In het actieplan staan verder maatregelen om de kwaliteit van woningen te waarborgen, zoals een minimum oppervlakte van 14m2 voor kamers en 19 m2 voor zelfstandige woningen. Verder wil de stad woningdelen en hospitaverhuur stimuleren. Hospitaverhuur moet 400 extra onzelfstandige woningen opleveren. Eerder maakte de gemeente al bekend dat vanaf 1 juli – onder voorbehoud van een besluit van de gemeenteraad – geen vergunning meer nodig is om met maximaal drie personen een woning te delen. Nu geldt dat nog tot twee personen.

“De woningnood in Utrecht is hoog, dus ook studenten merken dat het lastig is om een kamer te vinden”, zegt wethouder Dennis de Vries. “Daarom nemen we op meerdere fronten maatregelen om meer woonruimte voor studenten te creëren. We richten daarbij vooral op kamers, omdat die goedkoper zijn voor studenten en omdat we merken dat veel studenten liever samen met huisgenoten dan alleen wonen. Wonen in een studentenhuis zorgt voor een leukere studententijd.”

Gijs Grimbergen, vicevoorzitter van Vidius studentenunie: “Utrecht is een studentenstad en in een studentenstad moeten studenten kunnen wonen. Op kamers gaan is een belangrijk deel van je ontwikkeling als jongere. Het vergroot je zelfstandigheid en verkleint de kans op eenzaamheid. Het is mooi om te zien hoe dat het realiseren van meer kamers in dit plan naar voren komt.”

Lees meer in het actieplan studentenhuisvesting.

Spelers en coaches trots met de gewonnen NK beker
Waterpoloërs van ZPC Watervlo gemengd onder-14 winnen Nederlands Kampioenschap! Sport
Afbeelding
Rekenkamer Utrecht: Meer Utrechters tevreden over hulp huishouden, maar nog niet alles gaat goed Gemeente
Afbeelding
Spectaculair examenconcert van broer en zus Tsoi Lezersnieuws
Afbeelding
Aanjager Miecke Monden neemt na twaalf jaar afscheid van De Roef Nieuws
Afbeelding
Opvoeden tot vrijdenkende mensen, maak kennis met de Vrije School Leidsche Rijn Ondernemend
De Meernenaar Jeroen Tulp kroonde zich op 13 juni tot Nederlands kampioen showdown.
Jeroen Tulp uit De Meern prolongeert Nederlandse titel bij NK Showdown Sport
Afbeelding
Eenzaamheid in Leidsche Rijn: ‘Laten we er samen over praten, bijna de helft van de 65-plussers zich weleens alleen. Nieuws
Gevestigde naam in wonen en interieur.
De Osim meer dan 100 jaar dé wooninrichter van regio Ondernemend
Het team van Thuisin 4yourLIVING.
Welkom bij Thuisin4yourLIVING Ondernemend
Afbeelding
Groen licht Jongerencultuurhuis De Tol bij Vleuten, plannen verder uitwerken Nieuws
De petitie van de leerlingenraad van Arcade wordt overhandigd aan wethouder Senna Maatoug
1.668 handtekeningen voor veiliger kruispunt ’t Zand in Leidsche Rijn aangeboden aan wethouder Maatoug Nieuws
Afbeelding
Leerlingen Minkema College met speciale vlag en wimpel geslaagd Nieuws
Afbeelding
Vintage Markt in Breukelen. Ondernemend
Afbeelding
De 25e Classic Car Meeting Vleuten, Amerikaanse auto’s niet welkom Nieuws