Afbeelding

Recorddeelname op de Weissensee van 80-jarige Vleutenaar

Nieuws

Door Roberto Cancian

VLEUTEN > Gerard Janssen kwam afgelopen maandag voor maar liefst de 36e keer in actie bij de Alternatieve Elfstedentocht op de Weissensee in Oostenrijk. 

Het betekende een recorddeelname voor de onlangs 80 jaar geworden, uit Vleuten afkomstige, schaatsliefhebber. ‘Heel bijzonder om de tocht weer te mogen schaatsen’, geeft hij vanuit Oostenrijk aan. Waar hij vorig jaar door het slechte weer genoodzaakt werd om de tocht in te korten naar 100 kilometer, was het nu weer de uitdaging om de traditionele 200 kilometer te schaatsen. ‘We zijn zaterdag aangekomen in Oostenrijk nadat we overnacht hebben in München. In de week ervoor heb ik in Vleuten mijn 80e verjaardag gevierd met vrienden en familie en heb ik ook nog mijn rijbewijs mogen verlengen. Na in Utrecht nog een laatste duurtraining te hebben gedaan op de De Vechtsebanen, zijn we richting Oostenrijk vertrokken’, zegt Gerard Janssen over de aanloop naar de prestatie van formaat. Het weer in Oostenrijk zat deze keer wel mee om de volledige afstand te kunnen schaatsen. ‘Vorig jaar was het een waterballet en regende het ook flink bij de start. Nu waren de voorspellingen gelukkig beter. Afgelopen week had ik online al een wedstrijd gekeken en zag ik dat het ijs er goed uitzag.’ 

De dag voor zijn tocht over 200 kilometer schaatste Gerard Janssen met zijn nicht Claudia al de familietocht over 50 kilometer. ‘Heel fijn om dat samen te doen met mijn oom’, geeft de uit De Meern afkomstige Claudia Janssen aan. Haar oom weet al wie hem ooit opvolgt om de 200 kilometer te schaatsen op de Weissensee. ‘Claudia is mijn opvolgster, zij gaat dat straks ook doen’, zegt hij resoluut. Claudia is vooral trots op haar oom. ‘Ongelooflijk dat hij de tocht afgelopen maandag over 200 kilometer compleet heeft uitgereden. Ik heb heel veel respect voor hem’, geeft ze aan. De twee geven aan dat het prachtig weer was maar wel dat het later op de dag mistig werd. ‘De start was goed met volle zon maar tegen het einde van de middag werd het koud en zeer mistig.’ Het weerhield Gerard Janssen niet om door te zetten. ‘De laatste twee ronden van 5 kilometer werd hij in het donker geëscorteerd door twee bevriende rijders die de 200 kilometer al hadden volbracht. Zij hadden echt waardering voor zijn soepele schaatsslag’, vult Claudia nog aan. In de avond had haar oom nog energie over. ‘Maandagavond was hij vervolgens nog aan het dansen in de feesttent. Zo willen we allemaal ‘oud’ worden’, zegt Claudia. Ze weet ook dat haar oom tegen iedereen zegt dat zij hem zal opvolgen op de Weissensee. ‘Dan heb ik nog 30 jaar de tijd om dat niveau te evenaren’, lacht ze. Wanneer Gerard Janssen dat stokje overgeeft, dat blijft echter de vraag want als het aan hem ligt, dan gaat hij volgend jaar voor zijn 37e deelname op het Oostenrijkse ijs en 81 lentes jong.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
De 80-jarige Gerard Janssen en zijn nicht Claudia Janssen .
Afbeelding
Vrachtverkeer niet meer over de Merwedebrug Gorinchem (A27), staalconstructie te zwak Nieuws
Afbeelding
Alles wat u moet weten over testamenten, begrijpelijk verteld door een expert Ondernemend
Afbeelding
Zet jouw organisatietalent in voor gelijke kansen in Utrecht bij Taal Doet Meer Gemeente
Afbeelding
Vogelgriep in Woerdense Verlaat, ook gevolgen voor de regio Nieuws
Torenpleinkerk met toren uit 13e eeuw in het historisch centrum van Vleuten
Openstelling Torenpleinkerk in de zomer Vrije tijd
Gruttokuiken in grasland.
Goed broedseizoen voor weidevogels in de Utrechtse Venen! Nieuws
Afbeelding
Opening De Hoeksteen Leidsche Rijn Lezersnieuws
Afbeelding
Kinderwijkraad Leidsche Rijn Soms begint verandering met iets heel kleins Nieuws
Afbeelding
Waterschap Amstel Gooi en Vecht schaalt crisisorganisatie op wegens droogte Nieuws
Fotograaf: Isabelle Cornet.
ROC Midden Nederland krijgt als eerste mbo-instelling in Utrecht een Bibliotheek op school Nieuws
Bij het maaien laat Waterschap Amstel, Gooi en Vecht 'de snor' staan waar dat kan.
Video Bijna elke sloot heeft een snor: waterschap maait sloten met oog voor natuur Ondernemend
Afbeelding
Gemeente wil meer parkeerplaatsen bij OSM Voetbal in Fazantenkamp Nieuws
Afbeelding
UPLG vastgesteld: bouwen aan de toekomst van het Utrechts landelijk gebied Nieuws
Afbeelding
Taekwon-Do Club In Nae Do Shin brengt 160 deelnemers samen tijdens eerste familie-zomeractiviteit Sport