Fotograaf: Isabelle Cornet.
Fotograaf: Isabelle Cornet.

ROC Midden Nederland krijgt als eerste mbo-instelling in Utrecht een Bibliotheek op school

Nieuws

REGIO > Bibliotheek Utrecht en ROC Midden Nederland gaan samen een Bibliotheek op school opzetten. Het is daarmee de eerste mbo-instelling in Utrecht dat een Bibliotheek op school opent. De samenwerkingsovereenkomst werd vandaag bij ROC Midden Nederland ondertekend door Chama Aslimani, directeur van Welzijn College ROC Midden Nederland, en Deirdre Carasso, directeur-bestuurder van Bibliotheek Utrecht.

Studenten van de opleiding Pedagogisch Medewerker Kinderopvang en Onderwijs Assistent krijgen de primeur. Zij krijgen straks goedgevulde boekenkasten met boeken die niet alleen aansluit bij hun eigen belangstelling en leefwereld maar ook bij hun toekomstige beroep. Daarbij krijgen studenten en docenten ondersteuning en trainingen van leesmediaconsulenten van Bibliotheek Utrecht. Zodat lezen niet alleen bij het vak Nederlands gebeurt, maar bij alle vakken. Later dit jaar sluiten nog twee opleidingen van ROC Midden Nederland aan.

Leesambassadeurs

Pedagogisch medewerkers en Onderwijsassistenten zijn – naast ouders - de allereerste leesinfluencers van jonge kinderen. Door als studenten een sterke basis te leggen in leesplezier en lees- en taalvaardigheden, kunnen zij als leesambassadeurs optreden op (voor)scholen, buitenschoolse opvang en kinderdagverblijven. En dat is belangrijk. Een kwart van de Utrechtse kinderen start nu namelijk met een taalachterstand op de basisschool en loopt het risico om later niet goed mee te komen in onze (digitale) samenleving. Chama Aslimani, directeur Welzijn College van ROC Midden Nederland: “Als school vinden we het uiteraard zeer belangrijk dat studenten een goede taalbeheersing hebben. Sterker, daartoe zijn we als school verplicht. Het lezen van boeken staat daarin aan de basis. Fijn dat die boeken met dit initiatief zo laagdrempelig voor onze studenten beschikbaar zijn.”

Convenant ‘Alle Utrechtse kinderen en jongeren (digi)taalvaardig’

ROC Midden Nederland ondertekende in maart samen met 21 andere Utrechtse onderwijsorganisaties het convenant ‘Alle Utrechtse kinderen en jongeren (digi)taalvaardig’. Samen met Bibliotheek Utrecht spraken zij de ambitie uit naar meer samenwerking tussen kinderopvang, het onderwijs en de Bieb. Met de opening van een Bibliotheek op school pakt ROC Midden Nederland meteen door. Het is daarmee het allereerste mbo in Utrecht met een Bibliotheek op school. Johan Spronk, voorzitter van het College van Bestuur van ROC Midden Nederland: “Fijn dat die eer ons ten deel valt. Wij maken ons - met diverse initiatieven - al tijden sterk voor leesbevordering. Een Bibliotheek op school is daarin het voorlopige hoogtepunt!”

Docenten zijn blij met de komst van de Bibliotheek op school. “Voor een student Pedagogisch Werk is taal hét instrument om de wereld van een kind groter te maken. Een student die op school toegang heeft tot een rijke, inclusieve boekencollectie, stapt met meer zelfvertrouwen de kinderopvang of de klas in”, aldus docent Maya Wester.

Boekencollectie met hulp van Boekkracht

Een deel van de boeken wordt gefinancierd door Boekkracht, een initiatief van zeven Utrechtse fondsen en Bibliotheek Utrecht. Hiermee kan ROC Midden Nederland een eerste boekencollectie aanschaffen die aansluit bij de studenten en het latere beroep. Leesmediaconsulenten van Bibliotheek Utrecht en medewerkers van boekhandels helpen de school in het zorgvuldig samenstellen van een actuele en op maat gemaakte boekencollectie. “Ook in het mbo zien we hoe belangrijk sterke lees- en digitale vaardigheden zijn voor de toekomst van jongeren. Met deze samenwerking, ondersteund door Boekkracht, hebben studenten van ROC Midden Nederland straks altijd goede boeken dichtbij die aansluiten bij de opleiding”, aldus Deirdre Carasso, directeur-bestuurder van Bibliotheek Utrecht.

Op school leer je lezen. In de Bieb op school leer je hoe leuk dat is

Met de Bibliotheek op school ondersteunt Bibliotheek Utrecht scholen in leesplezier, taalontwikkeling en digitale geletterdheid. De Bibliotheek is al te vinden op 76 (voor)scholen in Utrecht: op de kinderopvang, op basis- en middelbare scholen en op de lerarenopleiding Nederlands van Hogeschool Utrecht.

Lees meer over de Bibliotheek op school: bibliotheekutrecht.nl/educatie

Lees meer over Boekkracht: bibliotheekutrecht.nl/boekkracht

Fotograaf: Isabelle Cornet.
ROC Midden Nederland krijgt als eerste mbo-instelling in Utrecht een Bibliotheek op school Nieuws
Bij het maaien laat Waterschap Amstel, Gooi en Vecht 'de snor' staan waar dat kan.
Video Bijna elke sloot heeft een snor: waterschap maait sloten met oog voor natuur Ondernemend
Afbeelding
Gemeente wil meer parkeerplaatsen bij OSM Voetbal in Fazantenkamp Nieuws
Afbeelding
UPLG vastgesteld: bouwen aan de toekomst van het Utrechts landelijk gebied Nieuws
Afbeelding
Taekwon-Do Club In Nae Do Shin brengt 160 deelnemers samen tijdens eerste familie-zomeractiviteit Sport
Afbeelding
Met het waterschap uit in de zomervakantie Ondernemend
Afbeelding
Geslaagde eerste editie BuitenBios De Meern Openluchtbioscoop in Mauritspark brengt 8100 euro op voor Ronald McDonald Huis Utrecht Nieuws
Afbeelding
De Vrijstaat organiseert jaarlijkse Vakantie Express gratis met U-Pas Nieuws
Afbeelding
Genieten van een zonnige ParkPodium Vrije tijd
Afbeelding
Doublettentoernooi van Vleu de Boules Sport
Afbeelding
Schrijf je in voor de leukste fun-estafetterun van Vleuten en omgeving! Sport
Afbeelding
Organisatie The Passion Leidsche Rijn 2027 zoekt vrijwilligers en wil een koor samenstellen Nieuws
Afbeelding
Stand van zaken droogte: extra wateraanvoer en maatregelen in het gebied regio Utrecht Nieuws
Fotograaf: Michael Knaapen.
Geen gegronde reden voor bodemonderzoek Groene Halve Maan , inwoners vrezen voor natuur Nieuws