Afbeelding
Owner

SnellerGroen voor fietsers in Utrecht

Nieuws

REGIO > Vanaf vandaag is de nieuwe functie SnellerGroen beschikbaar in de app ‘Da’s zo gefietst’. Met de functie SnellerGroen kunnen fietsers bij steeds meer slimme verkeerslichten (iVRI’s) sneller of langer groen krijgen. De app is een initiatief van de provincies Overijssel, Zuid-Holland, Noord-Brabant, Limburg en Utrecht. Inmiddels hebben de provincies Gelderland, Drenthe en Groningen zich ook aangesloten

Wanneer een fietser met de app een slim verkeerslicht nadert, stuurt de app anoniem een seintje naar het verkeerslicht. Hierdoor kan het verkeerslicht eerder op groen springen of de tijd dat het verkeerslicht groen is verlengen. Zo hoeven fietsers minder vaak te stoppen en wordt doorfietsen comfortabeler én aantrekkelijker.

Ook sluit de functie aan bij de landelijke MONO-campagne: de app geeft geen meldingen tijdens het fietsen, zodat gebruikers ongestoord onderweg blijven. Na afloop van een rit kunnen fietsers in de app zien bij welke verkeerslichten SnellerGroen actief was.

Verschil met de eerdere Ik fiets-app

Voormalige gebruikers van de Ik fiets-app in Utrecht zullen de SnellerGroen-functie herkennen. Een klein verschil is dat SnellerGroen nu alleen bij slimme verkeerslichten (iVRI’s) werkt. Het kan hierdoor voorkomen dat gebruikers minder vaak een SnellerGroen-notificatie zullen zien dan voorheen.

De komende jaren worden steeds meer verkeerslichten omgebouwd tot iVRI’s, waardoor fietsers op meer plekken van de functie kunnen profiteren.

Privacy staat voorop

SnellerGroen werkt volledig anoniem. Voor elk slim verkeerslicht maakt de app een tijdelijk, willekeurig ID aan dat niet te herleiden is naar een persoon of toestel. Na het passeren wordt dit ID automatisch verwijderd. Ritgegevens blijven binnen de app en worden niet gedeeld met verkeerslichten of externe partijen.

Ook is de app verkeersveilig. ‘Da’s zo gefietst’ geeft geen meldingen tijdens het fietsen. Zo blijven gebruikers ongestoord onderweg. Na afloop van een rit kunnen fietsers in de app zien bij welke verkeerslichten sneller groen actief was.

Waar werkt SnellerGroen?

SnellerGroen werkt bij alle aangesloten slimme verkeerslichten in Nederland. Een overzicht van alle iVRI-locaties staat op map.udap.nlexterne link. Het aantal locaties breidt de komende jaren verder uit.

Over de Da’s zo gefietst!-app

De ‘Da’s zo gefietst!’-app stimuleert korte ritten op de fiets door ritten bij te houden, uitdagingen aan te bieden en gebruikers punten te laten sparen die kunnen worden ingewisseld voor beloningen of donaties. De app is een initiatief van de provincies Overijssel, Zuid-Holland, Noord-Brabant, Limburg en Utrecht. Inmiddels hebben de provincies Gelderland, Drenthe en Groningen zich ook aangesloten.

Download de app

Da’s zo gefietst! kan in heel Nederland worden gebruikt en is gratis te downloaden via de App Store of Google Play. 

Politie beelden bewakingscamera
Winkeldief slaat toe bij House of Outdoor: dure verrekijkers gestolen Nieuws
Afbeelding
Gratis Vrijheidslunch op 5 mei: samen eten, vieren en verbinden op het Berlijnplein Nieuws
Afbeelding
SnellerGroen voor fietsers in Utrecht Nieuws
Afbeelding
Steeds meer basketbal op straat in Leidsche Rijn Nieuws
Afbeelding
Inspiratiedag op woensdag 13 mei in Vleuten over werk missionaris Lezersnieuws
Afbeelding
Ernstige bedreiging in Maarssenbroek Nieuws
Afbeelding
Bestemmingsplan Ruimtekwartier onherroepelijk Nieuws
Afbeelding
4 mei herdenking te Vleuten met lezing van Ad van Liempt Nieuws
Afbeelding
Grote verkeershinder regio Utrecht: weekendafsluitingen A2 en A12 Nieuws
Afbeelding
Dorpsraad Vleuten en Vleuterweide van start: aftrap op Koningsdag, enthousiast ontvangen door bewoners Nieuws
Afbeelding
15e Open Tuinendag Utrecht Vrije tijd
16-04-2026 Gemeente Woerden
Onderhandelingen voor nieuwe Woerdense coalitie ‘intensief en in goede sfeer Nieuws
Afbeelding
Haarse Kermis staat voor grote uitdaging Nieuws
Foto: Pim Geerts KeuzeKast van Buku Nanga Kuku
Kom zelf collectie maken met KeuzeKasten in de Bieb Utrecht Nieuws

Vrije tijd

Sport

Ondernemend

Lezersnieuws