
Chinese en Duitse liederen in romantische concerten op Kasteel Loenersloot op 21 juni
Vrije tijdLOENERSLOOT > Op zaterdag 21 juni om 17:00 en 19:30 uur vindt ‘By the Water’s Edge’ (Aan de waterkant) plaats, een unieke, muzikale ontmoeting in het betoverende decor van Kasteel Loenersloot aan de Rijksstraatweg 211 in het dorp Loenersloot.
Kitty Lai (sopraan) en Edmond Chu (tenor) brengen in beide concerten van ruim een uur Chinese en Duitse romantische liederen ten gehore, begeleid door fortepianiste Kaoru Iwamura op de Broadwood tafelpiano uit 1824, in bruikleen gegeven door museum Geelvinck uit Amsterdam. De toegang is € 25,00 voor beschermers (= leden) van Utrechts Landschap en € 27,50 voor andere bezoekers. U kunt reserveren via www.utrechtslandschap.nl/concertloenersloot
Het concert wordt een lyrische reis door culturen en tijdperken, waarbij Chinese kunstliederen uit het begin van de 20e eeuw worden verbonden met de rijke traditie van Duitse liederen. Veel Chinese componisten uit die tijd – zoals Huang Zi en Xiao Youmei – studeerden in Europa en putten inspiratie uit romantische idealen, terwijl ze tegelijkertijd diepgeworteld bleven in hun eigen poëtische en culturele landschappen.
Aan de hand van muziek van deze componisten en hun Europese collega’s zoals Schubert en Schumann worden thema’s verkend die tijd en plaats overstijgen: natuur, herinnering, verlangen en stille introspectie. Afstand en verlangen De kern van het programma is ‘Aan de waterkant’ van Lin Chia Ching – een stuk dat spreekt over afstand, verlangen naar een liefde thuis of net buiten bereik. Deze draad van emotionele afstand loopt zachtjes door de avond.
Een greep uit het programma:
? Franz Schubert – Der Neugierige (uit Die schöne Müllerin)
? Xiao Youmei – Echoes of “Why”(?)
? Huang Zi – Flower in the Mist(???)
? Robert Schumann & Franz Liszt – Du bist wie eine Blume
? Lin Chia Ching – By the Water Edge(????)
? Mendelssohn ‘Suleika’, ‘Duetto’ (piano solo)





























