
Impressionisme: Expositie en Kunst College in de Schakel
Vrije tijdVLEUTEN > Op vrijdagmiddag 11 september van 14-16.00 wordt er een KunstCollege over Impressionisme gehouden.
Om dit te omlijsten is er nu al in de Schakel een expositie te zien van 5 lokale kunstenaars.
De expositie
De kunstenaars zijn allen in meer of mindere mate beïnvloed door deze kunststroming. Zo hebben ze een lichte sfeer, een kleurrijke toets en bewegen ze zich tussen figuratief en abstract. Het kan gaan over natuur, buitenschilderen, maar ook de mens, slapend, schilderend, is te zien.
Zo is het werk van Pooja Verma, waar zij waterlelies en tuinen verbeeldt, duidelijk een verwijzing naar en ode aan de grootmeester Monet. Cath Duncan uit Leidsche Rijn verbeeldt de natuur op een andere manier, haar prachtige bloesems, een kleurenspel dat door de natuur zelf wordt aangegeven. Marloes Wijtsma uit de Meern laat geschilderde en getekende bloemen zien, zoals zonnebloemen, op abstracte ondergronden zien, een moderne weergave die meer is dan de werkelijkheid. Ook Irene de Keyzer (Harmelen) is met de natuur bezig, en hoewel er nog steeds bomen en bloemen te zien zijn, wordt haar werk steeds abstracter, maar blijft organisch, zoeken naar de binnenwereld, naar de kern.
Martha Goedings laat twee schilderijen van meisjes zien, geïnspireerd op het Kimonomeisje (Geesje Kwak) van Breitner, een Nederlandse schilder die rond 1895 zijn Kimonomeisjes schilderde. Het werk van Roos Wissink (Vleuten) lijkt qua sfeer op de portretten van Berthe Morisot, een vrouwelijke kunstenares, die aan de wieg van het Impressionisme stond.
De expositie blijft hangen tot en met het KunstCollege. De meeste kunstenaars zijn dan ook zelf aanwezig, zodat ze in de pauze van het KunstCollege eventueel met u in gesprek kunnen.
Het KunstCollege
Het KunstCollege wordt gegeven door Wendy Fossen, een kunsthistorica van naam. Zij houdt lezingen in Kunstmuseum Den Haag, het Mauritshuis en de Vrije Academie Amterdam. Ook verzorgt zij al jaren kunstreizen. Het KunstCollege, wordt gehouden in de Theaterzaal van Buurtcentrum De Schakel, Schoolstraat 11, Vleuten. Het duurt 2 uur, halverwege is er een pauze, waarin u een consumptie kunt krijgen. De toegang is gratis, maar er zijn nog maar een beperkt aantal plaatsen. U kunt reserveren via: m.art@planet.nl of app naar 06 31597565





























