
Burgemeester Ap Reinders op bezoek bij 60-jarig bruidspaar Hagen-van Montfoort uit Maarssen
GemeenteMAARSSEN > Burgemeester Ap Reinders bracht donderdag 9 juli een bezoek aan het echtpaar Rinus en Gerda Hagen-van Montfoort om hen persoonlijk te feliciteren met hun
60-jarig huwelijk. Op 8 juli 1966 gaven zij elkaar in de gemeente Utrecht het jawoord.
Rinus en Gerda zijn beiden geboren en getogen in Utrecht. Hun liefdesverhaal begon in de groentewinkel van Dirk de Groot aan de Amsterdamsestraatweg. Gerda werkte in de winkel, terwijl Rinus als vrachtwagenchauffeur wekelijks een lading groenten kwam bezorgen. Daar sloeg de vonk over.
Samen kregen zij een zoon en een dochter. Inmiddels zijn zij trotse grootouders van drie kleinkinderen. Ruim 21 jaar geleden verhuisde het echtpaar naar Maarssen om dichter bij hun kinderen en kleinkinderen te wonen, nadat hun kinderen zich in Maarssenbroek hadden gevestigd.
Rinus begon zijn loopbaan in een sigarenwinkel, werkte daarna jarenlang als vrachtwagenchauffeur en maakte vervolgens de overstap naar de bouw, waar hij tot zijn pensioen werkzaam bleef. Gerda werkte in een groentewinkel totdat de kinderen werden geboren. Daarna richtte zij zich met veel liefde op de zorg voor haar gezin.
Een belangrijk onderdeel van hun gezinsleven waren de vele jaren die zij samen op de camping doorbrachten. Ook hun kinderen en later de kleinkinderen genoten daar van vakanties en weekenden. Gerda vertelt lachend dat zij al vier dagen na de geboorte van hun oudste kind weer op de camping stond. Aan die tijd bewaart de familie veel warme herinneringen.
Ook nu genieten Rinus en Gerda volop van het leven. Rinus houdt zich graag bezig met klussen en tuinieren. Gerda leest veel, geniet van haar tuin en maakt graag een praatje met de buren. Met haar scootmobiel doet zij dagelijks zelfstandig haar boodschappen.
Op de vraag wat het geheim is van een gelukkig huwelijk, zijn zij eensgezind: “Geven en nemen en dingen uitpraten. Blijf met elkaar praten, ook over kleine dingen. En wees blij met weinig, want geld maakt niet gelukkig.”





























