Afbeelding

Aanleg bos en zonneveld Ockhuizen bij Haarzuilens en A2

Nieuws

HAARZUILENS > Op 29 januari is er tussen 12.00 en 15.00 uur een bijeenkomst over het gebied rondom Ockhuizen ten noorden van Haarzuilens.

” We onderzoeken of we een bos en een zonneveld kunnen aanleggen in het gebied rond Ockhuizen. We kijken ook of we wandel- en fietspaden kunnen maken’, aldus een woordvoerder van de gemeente. ‘Als omwonende kent u het gebied goed. Daarom horen we tijdens de inloopbijeenkomst graag uw zorgen en aandachtpunten. U krijgt meer informatie over de plannen en kunt uw vragen stellen. Het is een informatiemarkt waar we elkaar laagdrempelig over verschillende onderwerpen spreken, zoals natuur, cultuurhistorie en landschap.

De gemeente kijkt of er ongeveer 15 hectare bos kan worden aangelegd Dat compenseert de bomen die gekapt worden door de verbreding van de ringweg Utrecht A27/A12. Dit is een van de weinige geschikte plekken in Utrecht waar we zoveel bomen kunnen planten. Het bos biedt ook meer mogelijkheden voor recreatie. Het plan voor een zonneveld is een lokaal initiatief. “Komt er een zonneveld? Dan willen we dat het gebied er mooi uit blijft zien. Bijvoorbeeld door bomen, heggen en struiken rond het zonneveld te zetten. Ook dit onderzoeken we’, aldus de gemeente. ‘Wij willen graag duurzame energie opwekken, meer openbaar groen (bos) en recreatiemogelijkheden ontwikkelen. Na het onderzoek weten we of dat op deze plek kan. De resultaten verwerken we in een plan van aanpak (integraal programma van eisen) voor het gebied. De gemeenteraad moet dit goedkeuren.

Historisch landschap

Het gebied valt binnen het Rijksbeschermd dorpsgezicht Haarzuilens. Dit betekent dat de landschappelijke structuur en de cultuurhistorische waarden van het gebied moeten blijven. We onderzoeken of en hoe bos en zonnepanelen in het historische landschap passen. Dat doen we samen met de grondeigenaren, de Haarse zon, de provincie, de Rijksdienst van Cultureel Erfgoed, de vereniging Natuurmonumenten en de omgeving.

Datum: zaterdag 29 januari 2022 Tijd: tussen 12.00 en 15.00 uur, u kunt vrij inlopen Locatie: Emmaus Haarzuilens (Eikstraat 14)

Aanmelden

Meld u zich vooraf aan. U krijgt per e-mail bericht of de bijeenkomst door kan gaan vanwege de dan geldende coronamaatregelen

Waar ligt het?

Noordkant: de A2 met geluidswal 

Oostkant: recreatiegebied Wielrevelt en de Haarrijnse plas

Zuidkant: Parkbos Haarzuilens 

Westkant: open weidegebied 

Muidertrekvaart vanaf vrijdag 7 augustus afgesloten om zout water uit kwetsbare natuurgebieden te weren
Waterschap Amstel, Gooi en Vecht neemt extra maatregelen tegen droogte Nieuws
Afbeelding
Universiteit Utrecht en provincie Utrecht steunen lokale wijkinitiatieven voor meer duurzame energie Nieuws
Afbeelding
Restauratie historische kademuur Kasteel Nijenrode van start, met ambachtelijke bakstenen Nieuws
Afbeelding
Jongeren schitteren op podium ParkPodium Nieuws
Stalling in Reigerskamp
Stichtse Vecht betaalt met 30.000 euro mee aan de felgroene deelfietsen, overlast valt reuze mee Nieuws
Afbeelding
Inloopvaartochten van de Museumwerf naar hartje Vreeswijk en Jutphaas Vrije tijd
Afbeelding
Zwembad Safari voorlopig dicht wegens onderhoud Nieuws
Wietske Overdijkink
Wietske Overdijkink uit Baambrugge (Delft Solar Team) pakt zilver in American Solar Challenge Nieuws
Afbeelding
Tuinrondleiding Tuinen vol verhalen bij Kasteel de Haar Vrije tijd
Afbeelding
Abrona De Valkenier bij Omni Sportclub Maarssen Lezersnieuws
Afbeelding
TTV Maarssen: sportief, gezellig en voor iedereen toegankelijk Sport
Afbeelding
Derde top-veiligheidsprijs voor de volledig nieuwe Mazda CX-5 Ondernemend
Aanpak van de problemen.
Gemeente om de tafel voor aanpak problemen rond Merenhoef Nieuws
Afbeelding
Kerkdiensten Breukelen Zondag 2 augustus Lezersnieuws