
Oprichting Zonnebloem Stichtse Vecht
NieuwsSTICHTSE VECHT > 19 september was het eindelijk zover. De vrijwilligers van de Zonnebloem kernen Maarssen, Breukelen en Loenen kwamen in het Parochiehuis in Breukelen bij elkaar om de nieuwe bestuurders Zonnebloem Stichtse Vecht te kiezen. Daarmee werd ook decharge verleend aan alle drie de plaatselijke besturen, die hiermee ophouden te bestaan. Na vele jaren zelfstandig te zijn geweest (Loenen 32 jaar, Breukelen 48 jaar en Maassen 62 jaar) worden alle activiteiten en ook de bezoeken als vanouds voortgezet met dezelfde vrijwilligers. Alleen nu met één bestuur Zonnebloem Stichtse Vecht.
Wij zijn heel blij dat onze burgemeester Ab Reinders aanwezig was en hij sprak zijn dank uit voor de inzet en toewijding van de vrijwilligers en gaf aan dat de gemeente zich gaat inzetten om de jongere generatie enthousiast te maken om vrijwilliger te worden maar ook om jongere gasten, de mensen met een beperking te stimuleren zich te melden bij de Zonnebloem en nodigde de voorzitter uit voor een overleg op het gemeentehuis.
Bloemen en mooie woorden werden gesproken voor alle inmiddels afgetreden bestuurders. De nieuwe voorzitter Olga Kaijen bedankte Hans Bantjes, Zonnebloem regio V&V vertegenwoordiger voor alle ondersteuning bij het transitieproces en vooral ook alle vrijwilligers voor hun geweldige onvermoeibare inzet. Zonder vrijwilligers kan de Zonnebloem niet bestaan. In de gemeente Stichtse Vecht zijn zo’n 80 vrijwilligers actief en nemen ruim 300 gasten deel aan activiteiten en/of ontvangen bezoek. Het is gezellig, leuk maar ook dankbaar naar de gasten toe om erbij te horen. Aanmelden kan altijd via onze secretaris Peter van den Brink, ( zonnebloem.stichtsevecht@gmail.com ).
Het bestuur bestaat op dit moment uit Peter van den Brink secretaris, Bert Borgdorff penningmeester, Ad van Dongen bestuurder activiteiten, Greet Nagel algemeen bestuurder en Olga Kaijen als voorzitter. We zoeken nog twee mensen voor de portefeuille bezoek en media/communicatie en vrijwilligers zijn altijd welkom.
Na een heerlijke lunch, verzorgd door Taveerne de Danne, was het tijd om elkaar beter te leren kennen. Met ruim een uur “speed dating” waarbij iedereen twee minuten de tijd kreeg om met elkaar te praten en daarna een stoel op moest schuiven om weer met iemand anders een gesprekje aan te gaan, werd de middag een hele vrolijke gezellige boel.
Het was een mooie start van een nieuw begin als drie kernen maar toch één Zonnebloem.






























