Afbeelding

Waterschap Amstel Gooi en Vecht schaalt crisisorganisatie op wegens droogte

Nieuws

REGIO > Door de aanhoudende droogte staat het watersysteem onder druk. Waterschap Amstel, Gooi en Vecht schaalt daarom op naar de crisisorganisatie. Dit betekent dat medewerkers van afdelingen zoals watersysteembeheer, peilbeheer en waterveiligheid met vaste protocollen werken om de situaties te monitoren en waar nodig maatregelen te nemen.   

Op dit moment zijn er in het gebied van Waterschap Amstel, Gooi en Vecht geen maatregelen voor inwoners of de scheepvaart nodig. Vooralsnog zijn er ook geen onttrekkingsverboden voor agrariërs. Wel blijft het waterschap alert. Als de droogte langer aanhoudt, kunnen extra maatregelen nodig zijn, zoals noodpompen. Zo zorgt het waterschap ook in crisissituaties voor veilig, voldoende en schoon water.  

Waarom deze opschaling?
Er zijn in ons gebied op meerdere plekken meldingen over blauwalg. Onder andere in het Markermeer en Amstelveen. In sommige polders kan het waterpeil lager zijn door een combinatie van droogte, verdamping en beperkte aanvoer van water. Bovendien zijn de voorspellingen voor de hoeveelheid water in het Markermeer, dat belangrijk is voor onze zoetwatervoorziening, somber. Het record van de laagste juli-afvoer van de Rijn ooit uit 1976 komt in zicht. Waterschap Amstel, Gooi en Vecht werkt nauw samen met de andere waterschappen en Rijkswaterstaat om nu ook te zorgen voor voldoende en schoon water op de juiste plek. Met deze opschaling volgt het waterschap de opschaling van de Landelijke Coördinatiecommissie Waterverdeling.  

Maatregelen
Een van de maatregelen die het waterschap heeft genomen is het aanvoeren van extra water vanuit het Markermeer. Via de Groote Zeesluis in Muiden laten we extra water in. Zo helpen we Rijkswaterstaat om het water goed te verdelen. Er zijn bijvoorbeeld in Blaricum extra pompen geplaatst bij de sluis en bij Wilnis is het waterkwaliteitsscherm actief. Met de maatregelen wil het waterschap voorkomen dat er te veel zout water binnendringt, zodat er genoeg zoet water overblijft voor drinkwater, landbouw en natuur. Op de website heeft het waterschap een actueel overzicht van alle maatregelen: Maatregelen | Waterschap AGV 

Wat merken inwoners ervan?
Maakt u zich zorgen over het waterpeil? Neem dan contact op met de meldkamer van het waterschap 088-4646700. Gaat u zwemmen in open water? Controleer dan altijd vooraf de actuele informatie op https://www.zwemwater.nl. Bij warm weer neemt de kans op blauwalg en botulisme toe. Op de website geeft het waterschap advies als mensen dit vermoeden: Meer blauwalg en botulisme tijdens warme dagen | Waterschap AGV 

Wat kunnen inwoners zelf doen?
Ook inwoners kunnen helpen. Gebruik water bewust, geef planten liever één of twee keer per week ‘s avonds laat of ‘s ochtends vroeg wat extra water dan elke dag een beetje en voorkom dat afval in sloten, vaarten en plassen terechtkomt. Zo houden we samen het water schoon en gebruiken we het beschikbare zoete water zo verstandig mogelijk. 

Afbeelding
“Gezien worden”: herkenbare verhalen over eenzaamheid in Stichtse Vecht Lezersnieuws
Welkom bij de poffertjeskraam.
Het is weer de hoogste tijd voor de heerlijke poffertjes in Breukelen Ondernemend
Afbeelding
Iedereen winnaar tijdens Frans Nap Walking Football Toernooi Sport
Afbeelding
22 verenigingen uit Stichtse Vecht vanaf 19 september in actie tijdens Grote Clubactie Lezersnieuws
Plan van tafel.
Stekker uit woningbouwplannen Zwanenkamp Nieuws
Afbeelding
Haarse Kermis gereed voor nieuwe editie Nieuws
Bouwapp Team G.W.W. Werken Scherrenberg B.V
Werk aan project Scheendijk direct stilgelegd, eerst onderzoek naar vervuilde grond Nieuws
Afbeelding
Spot aan… en gaan! Silent disco Zoek de schijnwerpers op in de Kinderboekenweek in Bibliotheek Maarssenbroek Nieuws
Afbeelding
Nieuwe ov-plannen voor 2027, aanpassingen bij Maarssen, Tienhoven en Haarzuilens Nieuws
Afbeelding
Nieuwbouw zwembad ‘t Kikkertfort ergens in Breukelen de meest logische optie, Safari kan er later bij Nieuws
Afbeelding
Hulp bij geldzaken? Loop gerust binnen! Gemeente
Logo SV Loenen
Uitslagen Schietvereniging SV Loenen Sport
Afbeelding
Burgemeester Ap Reinders op bezoek bij 60-jarig bruidspaar Jacob en Loes Vedder-Ranselaar in Loenen Gemeente
Afbeelding
Utrecht had jarenlang twee brandweerkorpsen Lezersnieuws

Vrije tijd

Sport

Ondernemend

Lezersnieuws