SOUK Utrecht
SOUK Utrecht Tanno Witkamp

SOUK Utrecht viert 5-jarig bestaan op Berlijnlein

Vrije tijd

LEIDSCHE RIJN > Op zaterdag 23 mei 2026 organiseert SOUK Utrecht voor de vijfde keer het gratis toegankelijke cultuurfestival op het Berlijnplein in Leidsche Rijn Centrum. Tussen 13:00 en 21:00 uur komen bezoekers van alle leeftijden samen om de rijkdom van cultuur en erfgoed uit de WANA-regio (West-Azië en Noord-Afrika) te ontdekken en beleven.

Met een veelzijdig programma vol muziek, kunst, ambacht, eten en workshops zet SOUK Utrecht in op ontmoeting, verbinding en culturele uitwisseling. Het 5-jarig jubileum markeert een belangrijke mijlpaal in de groei van het festival.

Muziekprogramma: van traditie tot eigentijdse sounds

Het muziekprogramma biedt een rijke mix van traditionele en hedendaagse klanken. Bezoekers kunnen onder meer genieten van de opzwepende percussie van Dakka Fantasia, de energieke performance van de Palestijnse dabke-groep Ra’jeen, gepresenteerd door Dabke Nights en de unieke muzikale samensmelting van Brothers of Salma. Ook brengt Zololo een eigentijdse sound en neemt Habibis World het publiek mee in de nostalgische klanken van de Arabische diaspora.

Pleinprogramma & workshops: beleven, proeven en meedoen

Op het plein staan ontmoeting en beleving centraal. Bezoekers kunnen struinen langs de ambachtelijke markt en genieten van verschillende smaken op het food court. Ook is er een programma met een modeshow van Nadia el Barnoussi, een fototentoonstelling van Dunya Zita en een speciale act van Massih Hutak. Daarnaast kunnen bezoekers deelnemen aan workshops, zoals henna door Hand of Fatima, Izran door Mom & Daughters en een mozaïek workshop van BOKS Cultuurhuis voor kinderen vanaf 7 jaar. Voor jong en oud is er ruimte om te ontdekken, maken en meedoen.

SOUK Utrecht vindt plaats op zaterdag 23 mei 2026 van 13:00 tot 21:00 uur op het Berlijnplein in Leidsche Rijn Centrum  en is gratis toegankelijk. Volg @souk_utrecht op Instagram voor updates.

SOUK Utrecht
SOUK Utrecht viert 5-jarig bestaan op Berlijnlein Vrije tijd
Afbeelding
Koude maar fantastische Gerard Vianen Classic Nieuws
Afbeelding
Natuurmonumenten lanceert nieuwe fietsroute rond de nieuwe natuur van de Nieuwkoopse Plassen Vrije tijd
Kinderen in een Gymnathlon les
Gratis Gymnathlon-proefles voor kinderen (4-9 jaar) in Maarssen Sport
Tijdbrug
Veel gelach, mooie gesprekken en nieuwe ideeën tijdens de tweede Tijdbrug in Brugwachtershuisje Lezersnieuws
Afbeelding
Tennisvereniging LTV Breukelen nodigt jong en oud uit voor de Zomer Challenge Sport
Op de foto van links naar rechts: Jerry de Roode, CvdK Hans Oosters en Antoinette van de Ven. Beeld: Beeldredaktie
Utrechtse genomineerden voor de Witte Anjer Prijs 2026 Nieuws
Foto van een Wecycle quiz (N.B. niet de quiz in Loenersloot) - foto: Stichting OPEN
Leerlingen Montessorischool Loenersloot leren alles over recycling tijdens de Wecycle Quiz Lezersnieuws
Overhandiging van de donatie aan de Kerk van Vreeland
Goed nieuws voor onze buurtGroener kerkgebouw door ledverlichting: De Kerk van Vreeland verduurzaamt Nieuws
Afbeelding
Basketbal Rabo 3x3 Street League op 22, 23, 29 en 30 mei in Utrecht: gratis sport én kansen voor jongeren Sport
Afbeelding
Speeltuin Schilderskwartier viert een feestje Lezersnieuws
Projectkoor Vocaal aan de Vecht
Het Cultuurfonds Stichtse Vecht klaar voor nieuwe subsidieaanvragen Nieuws
Afbeelding
Provincie gaat meer grond kopen, slim omgaan met schaarse ruimte Nieuws
Workshop Fotograferen met je iPhone
Workshop Fotograferen met je iPhone Lezersnieuws