
Burgemeester Reinders op bezoek bij 60-jarig echtpaar Ger en Gerrit Berghorst-Verrips in Maarssenbroek
GemeenteMAARSSENBROEK > Een bijzondere mijlpaal in Maarssenbroek: het echtpaar Ger en Gerrit Berghorst-Verrips vierde onlangs hun 60-jarig huwelijk. Het paar gaf elkaar op 29 september 1966 het jawoord. Ter gelegenheid van dit diamanten jubileum bracht burgemeester Reinders hen op vrijdag 2 oktober een felicitatiebezoek.
Het liefdesverhaal van Ger en Gerrit begon decennia geleden in Utrecht, de stad waar zij beiden zijn geboren en opgroeiden in een groot gezin. Hun eerste ontmoeting was puur toeval en vond plaats in het ouderlijk huis van Gerrit. Vrienden van Ger waren uitgenodigd door de broer van Gerrit. Een vriendin vroeg Ger gezellig mee, en daar sprong de vonk over. Het bleek het begin van een lang en gelukkig leven samen. Het echtpaar kreeg een zoon en een dochter en is inmiddels de trotse grootouders van drie kleinkinderen. Sinds vierenhalf jaar wonen Ger en Gerrit in Maarssenbroek, heerlijk dicht in de buurt van hun kinderen die daar ook wonen.
Het gezinsleven speelde zich jarenlang voor een groot deel af op de camping. Na twee jaar kamperen in een tent, stapte het gezin over op een stacaravan op een camping aan zee. Het was een gezellige familieboel, want ook de zussen van Ger stonden op dezelfde camping. Zodra de vakantie van de mannen voorbij was, keerden zij doordeweeks terug naar huis om te werken. De vrouwen en kinderen bleven de hele zomervakantie aan zee, waarna de mannen in het weekend weer aansloten.
Ook op werkgebied hebben beiden nooit stilgezeten. Gerrit werkte jarenlang als uitbeender in een abattoir. Toen dit fysiek te zwaar werd, maakte hij de overstap naar de vleesbranche als chauffeur. Ger werkte voor haar huwelijk bij de Twentsche Bank. Toen de kinderen jong waren, werkte ze in de avonduren als schoonmaakster, om vervolgens maar liefst 25 jaar tot aan haar pensioen in de thuiszorg aan de slag te gaan.
Na het pensioen was er van stilzitten absoluut geen sprake. Ger en Gerrit pasten met veel liefde twee dagen per week op hun drie kleinkinderen. Ze beleefden hier ontzettend veel plezier aan en bouwden een zeer hechte band met hen op. Inmiddels zijn de kleinkinderen allemaal twintigers, maar de sterke familieband is onveranderd gebleven. Tegenwoordig vullen ze hun dagen in hun appartement in Maarssenbroek met hun eigen hobby’s: Gerrit puzzelt graag, terwijl Ger geniet van lezen en lekker rommelen in huis.
Een echt, magisch geheim voor een goed huwelijk is er volgens het diamanten paar niet, maar wel hebben ze waardevolle wijsheid voor de jongere generatie. “Je moet vooral samen genieten van het leven”, vertelt Gerrit. “Respect en elkaar de ruimte geven zijn belangrijk, en blijf vooral nooit lang boos op elkaar.” Gerrit en Ger vullen aan dat trouw blijven en sorry kunnen zeggen onmisbaar zijn. Hun belangrijkste advies? “Het is uiteindelijk de toon die de muziek maakt.”





























